Płyta główna do OC tania


(system) #1

Witam. Poszukuję dobrej, taniej płyty głównej do OC. Płyta też powinna posiadać opcję odblokowywania procesora, gdyż będę posiadał któryś z tych:

http://www.proline.pl/?p=AMD+II+X2+250+AM2 (wiem, tego się nie da odblokować)

Płyty główne którymi się zainteresowałem to:

Na płycie głównej nie potrzebuje 2 złącz na karte, gdyż i tak nie będę robił SLI / Crossfire . Zależy mi na tym by płyta miała dobre chłodzenie na sobie oraz żeby wytrzymywała oc i się nie przegrzewała.


(Michal Kolatek) #2

Płyty, mają dobre sekcje zasilania

Proca z tych trzech najlepiej kup X3 440, Semprona nie ma sensu kupować, chyba że komp by służył do netu i innych mało wymagających rzeczy, a jak będzie oc to na pewno będzie do gier itp zasobożernych zastosowań.


(system) #3

A ta płyta którą podałeś, obsłuży też te procesory:

Gdyż może w przyszłym roku na listopad bym taki włożył. Czy nie byłoby problemu z nimi i z ich oc ? Ta płytahttp://www.proline.pl/?p=ASUS+M4A785TD-V+EVO która podałeś zda egzamin i wytrzyma też okres mniej więcej 3 - 4 lata ?


(Michal Kolatek) #4

Obsłuży

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fcsXWSxnhzZE9rnR

Płyta obsługuje proce 140W to ma dobrą sekcję zasilania, jak proc/ram będą miały zapas do oc to podkręcisz. Podaj wszystkie podzespoły jakie zamawiasz.

Gwar ma na 2 lata, ile wytrzyma to nie wiem może paść po godzinie lub 15 latach, prorokiem nie jestem, jak miałbym takie zdolności to teraz wypełniał bym kupony lotka.


(Dwodnicki) #5

x2 nie odblokujesz, x3 440/445 jakaś tam szansa zawsze jest. Każda płyta z mostkiem SB710 i bodajże SB750 posiada ACC/UCC zależy od firmy płyty.

ja sam będę brał 445 bo jest o 5zł a różnica jedynie 100mhz a i tak nie będę miał pewności czy się uda odblokować, bo raczej te pierwsze procki takowe były.

Ma chipset AMD 785G. I jest według mnie dobra. Np taki asrock, który ze względu na brak finansów sam będę brał ma tylko 4+1 radiatory na zasilanie procesora:/ a Asusy mają 8+2, więc przy tym nie powinno być problemów z procesorami. Nie wiem jak bios, ale procki do 140W wyciągnie. Według tej stronki http://support.asus.com/cpusupport/cpus ... uage=pl-pl

informacja że x6 wchodzi w to, ale zapewne po aktualizacji biosu. Na kres 3-4 powinno prędzej starczyć wersja z usb3 i sata3, nie wiem jak z urządzeniami pod to i kiedy to będzie już norma. Aż tak nie jestem obeznany w tym. Ale firma solidna i płytka jest dobra, zawsze ma zint grafikę która w razie awarii jakiejś na pci-e może ją chwilowo zastąpić. A pci-e x2 jest ale będzie działać x4 drugi port, więc raczej nie będzie dobrej wydajności, ale jak pisałeś i tak nie zależy Ci na tym.


(system) #6

Kupuję to:

Czy to optymalne części?

Do tych co kupuje posiadam też już:

LC Power 550W V2.2

CoolerMaster CM 690 II Advanced

Gigabyte GF 9800 GTX 512 Mb OC Zalman ( karta ma już rok i wymienie ją na poczatku 2011 )

WD Caviar 80gb 8 mb cache sata ( stary ale wymienie potem, bo mam 900zł na części )

Dysk w najbliższych 1 - 2 miesiącach dokupie ten : http://www.proline.pl/?p=SAM+1TB+32+HD103SJ

Oraz to chłodzenie: http://www.proline.pl/?p=SCY+MUGEN+2+REV+B ( żeby podkręcać / odblokować procesor )


(Dwodnicki) #7

Wszystko ok.