Płyta główna do procesora

Mam obecnie Core 2 Quad Q9400 i Gigabyte P41-ES3G + zasilacz i 2GB RAM.

Wymagania:

  • podłączenie HDD i SSD z pełną szybkością przesyłu danych
  • HDD i SSD będzie łącznie z 3 (może 4)
  • USB 3.0 (a najlepiej 3.1)

Aby to osiągnąć potrzebuję nowej płyty głównej. Może być używana. Chyba, że macie inne rozwiązanie ?

SATA III na 100% nie ma dla socket 775, obawiam się, że USB 3.0 także nie na jeśli dobrze pamiętam ( w końcu ten socket ma 10 lat). Zostaje przesiadka na coś odrobinę nowszego jak socket 1155 chociaż.

Nawet nie napisałeś jakim funduszem dysponujesz.

Co z tego, a masz taką MOBO pod 775?

O natywnym rozwiązaniu (w płycie) można zapomnieć. Tylko karty PCI-e.

Fundusz możliwie najmniejszy… nie chcę ładować kasy w ten zestaw.

A może da się podpiąć Kontroler PCI-E usb3.0 pod tę płytę główną ? Oczywiście nie zapominając, że tam będzie też jakaś grafika podpięta.

To samo właśnie napisałem zanim przeczytałem Twój post.
Coś polecisz taniego co będzie działać sensownie z tą płytą główna ? Biorąc pod uwagę, że tam będzie jeszcze jakaś karta graficzna.

PS. Tak na uboczu. Jakaś karta grafiki do tej płyty głównej ? Przeglądanie neta, potem może CS:GO (na niskich, FHD 100kl/s minimum) i nic więcej - najtańsza.

Jak nie chcesz inwestować, to wybieraj po taniości:

W tej płycie głównej jest * Interfejs:USB 20-pin żeński ?

Słowa-klucze: adapter, karta PCI-e.

Czyli najtańsze

Czy do Gigabyte P41-ES3G da radę włożyć Arctic Freezer Xtreme ?

Obawy moje są spowodowqne wysokim radiatorem na płycie głównej. Chyba, że da się tamtego klocka wyciagnać i coś innego założyć ?

Zmierz jak wysoki jest ten radiator.

Normalnie poleciłbym 750ti / 550 rx, ale po ostatnich płaczach na forum o uwalona optymalizację CSGO, to weź dziadka na śmietnik i tam zostaw, 100 klatek, to pewnie nie zobaczysz.

2,5cm.