Płyta główna do Toshiby a100 784

Witam. Nie dawno ,gdy korzystałaem z danego komputera zgasł mi podczas pracy. No i teraz nie chce się włączyć. Chyba chodzi tu o płytę główną. Może mi ktoś z was podać link gdzie mogę kupić daną płytę główna do Laptopa Toshiba Satellite A100-784. Szukałam lecz znalazłam tylko uszkodzone :cry: . Czy wgl. opłaca się naprawiać tego laptopa ![-o<

Z góry dziękuje :!:

a nawet jak kupisz płytę, bo załóżmy ze to ona padła, to zamontujesz ją sam? najpierw daj do serwisu, niech oni to stwierdzą, a może będą mieć możliwości załatwienia płyty jeśli to ona padła, i na nowe płyty nie licz, mało prawdopodobne by jeszcze istniały do takiego lapka

Mam od tego kolegę który by zamontował.

ja bym się odezwał do HQ computers z Poznania, oni sprzedają te płyty na ebay w cenie ok 260 zł. Ewentualnie poszukałbym po numerze seryjnym (v000068850).

Czy się opłaca? Zależy. Jeśli to jedynie płyta główna, a ty nie planujesz kupować nowego w najbliższym czasie, a potrzebujesz go do pracy/szkoły/netu - to się opłaca.

pozdro.

m1k3 ,

Dzieęki :slight_smile: Sama też znalazłam.

Wiesz może ile ta płyta (V000068850) może mieć max. ramu ? I czy da się wymienić kartę graficzną (ponoć zintegrowana)… Bo na prawdę to ta karta jest cienka :expressionless: Żadna gra nowsza nie pójdzie :frowning:

Według specyfikacji producenta płyta obsłuży max 4 GB ramu ddr 2.

Karty niestety zmienić się nie da (tak, zintegrowana).

To jest bardzo budżetowy laptop (podczas testów miał problemy nawet z płynnym wyświetlaniem filmów na niektórych kodekach - oczywiście w standardowej konfiguracji z 1 GB ramu), jeśli chcesz chociaż trochę pograć to sugeruję sprzedaż tego i zakup czegoś nowocześniejszego.

Laptop do nowszych gier to wydatek już ok 2 tys zł minimum - ale w tej cenie (oczywiście do gier i oczywiście moim zdaniem) lepiej rozważyć komputer stacjonarny - no chyba że zabierasz lapka na uczelnię albo do pracy (w co szczerze wątpię :))