Płyta główna do wymiany?Jaką kupić?

(bones) #1

Witam.Niedawno pisałam o wymianie dysku twardego a teraz najprawdopodobniej muszę wymienić płytę glowną.Wczoraj komp bardzo mulił i musiałam go zresetowac.Teraz po uruchomieniu jest czarny ekran.Nie można uruchomić w trybie awaryjnym.Podaję specyfikacje:

(scripter1) #2

To jest śmieć, zacznij od wymiany tego czegoś na renomowany zasilacz.

Tu masz czarną listę producentów zasilaczy, wyjaśnienie czemu to są śmiecie a poniżej listę renomowanych producentów: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Przejrzałem na szybko twoje wcześniejsze tematy i dziwię się że nikt cię nie pytał o zasilacz ani nie napisał że ten zasilacz się nadaje do wymiany tam gdzie napisałeś jego nazwę.

Zasilacz to podstawa, te śmiecie z czarnej listy powodują najróżniejsze problemy od niestabilności zaczynając przez uszkadzanie innych części a nawet mogą wybuchnąć i spalić całego kompa.

Zacznij od wymiany zasilacza a jeśli problemy pozostaną to dopiero potem wymieniaj kolejne części bo ten co masz mógł już nieodwracalnie uszkodzić inne (przyjrzyj się czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów).

(bones) #3

Dziękuję za odpowiedź.Wymienię zasilacz na któryś z tych proponowanych.A co oznaczają te napisy które pojawiają się na monitorze po uruchomieniu kompa?

(Lamerq2) #4

ehh widzę że to częsty problem :smiley: / wejdź w biosa i zakładkę BOOT i ustaw dysk twardy jako pierwszy i usuń całkowicie pozycję z “LAN” w nazwie bądź przesuń na sam dół

(Krispal) #5

u mnie jest też coś takiego w biosie jak sprawdzanie sieci LAN przy bootowaniu . wyłącz to w biosie

(bones) #6

Dzięki wszystkim za pomoc.Okazało się,że kabel który łączy płytę główną i dysk twardy był do wymiany.

Założyłam nowy i jest ok.Na razie działa,ale zasilacz i tak wymienię na nowy :wink: .Pozdrawiam.