Płyta Głowna do

(I3ogus007) #1

Witam. Mam pytanie. Jaka kupic płytę główną do: Intela Core 2 Duo, 2GB RAM, GF 8800, nie wiem co jest jeszcze potrzebne do wyboru?? POMOŻECIE?

(piotrekplay) #2

cena?

z tańszych np Foxconn P35A-S / DFI Blood Iron P35-T2RL / Abit IP35 z droższych Asus P5K Premium / Foxconn Mars

co masz zamiar kupić? podaj dokładnie ;]

(I3ogus007) #3

No tak chciałbym do 400zł sie zmieścić, nie znam sie na tym zbytnio. GF pewnie 8800GS ewentualnie jak dozbieram to GT . Procek moze Procesor INTEL Core 2 Duo E4500...

(piotrekplay) #4

daj cały konfig tego co chcesz kupić.

do 400zł najlepszym wyborem będzie chyba fox p35a-s

będziesz kręcił?

(klopas) #5

proc nie opłacalny... ma możliwości takie jak e2160...

bierz:

e2160

foxconn p35a-s

8800gt galaxy cm albo gs gainward

jaki masz zasilacz?? marka

(I3ogus007) #6

Czy bede kręcił? Chciałbym, ale nie umiem, nie jestem jakimś guru komputerowym;) Chce sobie kupic Garfike, Płyte główną, RAM, zasilacz i procek tak do 1700-1800zł ew. jakis dysk tak jak podałem bardziej konkretych danych nie znam, a powinienem znac dokładne parametry do płyty głównej?

(klopas) #7

dysk wd3200aaks

ram z tanich to: ocz platinum rev2 2x1gb

zasiłka ocz stealthxstream 500w

(I3ogus007) #8

Procek 1,8 troche nie za mało?? No dysk prawdopodobnie kupię sobie nowy także ewentualnie tez jakas propozycja...

(klopas) #9

e2160 na def vcore leci do 3GHz :wink: fsb na 333 i masz z 1,8 na 3,0

(I3ogus007) #10

Jeny tylko jak to zrobic??;D jest jakis program do podkrecania domyslam sie??

(piotrekplay) #11

podkręca się w BIOSie, a oc Pentium Dual Core jest proste jak drut.

Wbijasz w BIOSie taktowania, napięcia i timingi na stałe (wiem, że to kosmicznie brzmi ale to wszystko bardzo proste do wykonania), zamiast FSB200Mhz wpisujesz 333MHz i masz 3GHz. Jak proc tyle nie będzie chciał zrobić na def Vcore to podbijasz lekko napięcie Vcore.

(I3ogus007) #12

Dziekie wielkie za to co napisałes, ale nie rozumiem z tego nic, na razie nie bede podkrecał nowego sprzetu, moze pozniej...