Płyta główna ECS K7S5A a 1 GB pamięci RAM w jednej kości

(Groldominika) #1

Witam. Jutro ma do mnie przyjść przesyłka z 1 GB Pamięci RAM Kingston 266 Mhz. Jako że moja płyta główna jest tyle w stanie obsłużyć postanowiłam wymienić moje wysłużone 512 MB na 1024 MB. Przeglądając teraz pewną stronę: http://www.in4.pl/recenzje/ecsk7s5a/index.htm w kategorii pamięci pisze tak: "Maksymalnie 1GB Ram, (32,64,128,256,512) - SDR lub DDR" Zaciekawiło mnie to co jest w nawiasach. Czy mam to rozumieć tak że mogę mieć 1 GB RAM ale w dwóch kościach 512 MB. Oznacza to że płyta nie przyjmie/obsłuży mi 1GB RAM w jednej kości?

(JNJN) #2

Dwa banki i w każdym max 512 MB - czyli razem 1 GB

(Groldominika) #3

No to się wkopałam nieźle :frowning: A czy to oznacza że w ogóle mi nie pójdzie ta jedna kość czy bank będzie ograniczał do 512 MB?

(JNJN) #4

Wsadź i wszystko wiesz - może komp w ogóle nie ruszyć.

(Groldominika) #5

Ok tak postąpię tylko jutro bo jeszcze tej kości nie mam. Cóż nie pójdzie to ją sprzedam. Pozdrawiam.

(slawex1983) #6

Jeżeli nie pójdzie, to zaktualizuj bios.

(Michal Kolatek) #7

Jak kupiłeś przez internet to zawsze można odesłać bez podania przyczyny w ciągu 10 dni, nawet bym nie otwierał opakowania od ramu bo szansa że w ogóle kość ruszy jest bardzo mała.

(Groldominika) #8

Kupiłam tą kość używaną na Allegro, tak więc ze zwrotem może być ciężko. Co do aktualizacji BIOSu jestem dziewczyną i nie wiem czy dała bym sobie radę z pozytywnym skutkiem.

(JNJN) #9

Raczej to nic nie da, szkoda się bawić.

(slawex1983) #10

Płeć nie ma tu nic do rzeczy :smiley: Poza tym JNJN ma rację. Szanse, że nowy bios pomoże są nikłe. Jednak tylko to mogłoby przynieść pozytywny skutek. :smiley:

(Michal Kolatek) #11

Jak to była licytacja to może być problem ale przy kup teraz powinien odesłać pieniądze. Tak w ogóle to lepiej przed kupnem sprawdzić czy będzie pasować.

(Groldominika) #12

Witam Panowie ponownie. No więc dziś listonosz przyniósł kość :slight_smile: Wsadziłam :lol: i komputer ruszył. Pokazuje przy starcie że mam 1 GB RAM i to samo w XP. Nie wiem jak to możliwe ale działa :smiley: No chyba że mi płyta ogranicza do 512MB na jednym slocie ale skoro w XP pokazuje 1 GB to nie sądzę? Co o tym myślicie?

(JNJN) #13

Tych płyt jest kilka wersji chodzi o ich rewizję PCB, mój błąd że nie zapytałem jaką rewizję masz - ale najważniejsze że pracuje,a czy poprawnie czas pokaże.

Ja sprawdzałem na rewizji płyty V1.0

Max 1 GB może obsłużyć w dwóch bankach, również ten 1GB może być zainstalowany w jednym banku ?, ale czy tak jest nie wiadomo - jak pisałem dokąd nie sprawdzisz nic nie wiadomo.

Sprawdź wszystko memtest86.

viewtopic.php?f=7&t=50125