Płyta główna ECS K7S5A a 1 GB pamięci RAM w jednej kości

Witam. Jutro ma do mnie przyjść przesyłka z 1 GB Pamięci RAM Kingston 266 Mhz. Jako że moja płyta główna jest tyle w stanie obsłużyć postanowiłam wymienić moje wysłużone 512 MB na 1024 MB. Przeglądając teraz pewną stronę: http://www.in4.pl/recenzje/ecsk7s5a/index.htm w kategorii pamięci pisze tak: “Maksymalnie 1GB Ram, (32,64,128,256,512) - SDR lub DDR” Zaciekawiło mnie to co jest w nawiasach. Czy mam to rozumieć tak że mogę mieć 1 GB RAM ale w dwóch kościach 512 MB. Oznacza to że płyta nie przyjmie/obsłuży mi 1GB RAM w jednej kości?

Dwa banki i w każdym max 512 MB - czyli razem 1 GB

No to się wkopałam nieźle :frowning: A czy to oznacza że w ogóle mi nie pójdzie ta jedna kość czy bank będzie ograniczał do 512 MB?

Wsadź i wszystko wiesz - może komp w ogóle nie ruszyć.

Ok tak postąpię tylko jutro bo jeszcze tej kości nie mam. Cóż nie pójdzie to ją sprzedam. Pozdrawiam.

Jeżeli nie pójdzie, to zaktualizuj bios.

Jak kupiłeś przez internet to zawsze można odesłać bez podania przyczyny w ciągu 10 dni, nawet bym nie otwierał opakowania od ramu bo szansa że w ogóle kość ruszy jest bardzo mała.

Kupiłam tą kość używaną na Allegro, tak więc ze zwrotem może być ciężko. Co do aktualizacji BIOSu jestem dziewczyną i nie wiem czy dała bym sobie radę z pozytywnym skutkiem.

Raczej to nic nie da, szkoda się bawić.

Płeć nie ma tu nic do rzeczy :smiley: Poza tym JNJN ma rację. Szanse, że nowy bios pomoże są nikłe. Jednak tylko to mogłoby przynieść pozytywny skutek. :smiley:

Jak to była licytacja to może być problem ale przy kup teraz powinien odesłać pieniądze. Tak w ogóle to lepiej przed kupnem sprawdzić czy będzie pasować.

Witam Panowie ponownie. No więc dziś listonosz przyniósł kość :slight_smile: Wsadziłam :lol: i komputer ruszył. Pokazuje przy starcie że mam 1 GB RAM i to samo w XP. Nie wiem jak to możliwe ale działa :smiley: No chyba że mi płyta ogranicza do 512MB na jednym slocie ale skoro w XP pokazuje 1 GB to nie sądzę? Co o tym myślicie?

Tych płyt jest kilka wersji chodzi o ich rewizję PCB, mój błąd że nie zapytałem jaką rewizję masz - ale najważniejsze że pracuje,a czy poprawnie czas pokaże.

Ja sprawdzałem na rewizji płyty V1.0

Max 1 GB może obsłużyć w dwóch bankach, również ten 1GB może być zainstalowany w jednym banku ?, ale czy tak jest nie wiadomo - jak pisałem dokąd nie sprawdzisz nic nie wiadomo.

Sprawdź wszystko memtest86.

viewtopic.php?f=7&t=50125