Plyta głowna ecs K7S5A PYtanie?

Witam mam pytanie … czy na plycie ECS K7S5A bios obsluzy dysk seagate 320 gb ?? Pozdrawiam

Która to wersja płyty? Jaka wersja BIOSu? Jak nie ruszy, to wgraj nowy BIOS (np. cheepo) i powinno śmigać.

zajżyj na stronę ECS-a http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Index. … 0&LanID=16

Zagladałem juz na stronke i nie wiem ktora to wersja plyty … :?

w Everescie odczytalem ze BIOS ID: 62-1029-001131-00101111-040201-SiS735-K7S5A

Wiec ktora t obedzie plyta K7S5A(V1.1), K7S5A(V3.1), K7S5A(V3.1B), K7S5A Pro(5.0) … czy moze inna ?

A bios to AMI. Jak mam sprwadzic to i skad wziac dobry bios, bo na stronce ecs jest platy :-x

v 1.1 :slight_smile:

Kurcze nie jestem pewnien … plyta jest z 2002 to moze v3.1 Spieprz… te numeracje :? W OEM Sign-On pisze : K7S5A Release 10/29/2002 S.

Już Ci pisałem. Poszukaj na google “cheepo BIOS”. Jest to nieoficjalny BIOS, ale dużo lepszy od oryginalnego. I najlepiej poproś kogoś kto to robił o jego wgranie, no chyba że się nie boisz nowych wyzwań :wink: Ale najpierw podłącz dysk i zobacz czy go wykrywa.

Czytalem troszke o tym biosie jego głowna zaleta jest to ze jest adresowny do overclockerów. A ja nie che podkrecac procka czy wymieniac na jakiegos szybkigo chodzi mi o to zeby poprawnie byla odczytwana wielkosc dysku 320 gb, jesli tak bedzie obedzie sie od update 8)

Ale jeśli update będzie konieczny, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wgrał cheepo, bo przecież nie jest on tylko dla overclockerów. Szary użytkownik komputera też może go używać :slight_smile: Dobra, nie namawiam żeby nie było na mnie. Poszukaj sobie jeszcze o BIOSie HoneyX, może ten Ci się bardziej spodoba. Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby odbyło się bez wgrywania nowego BIOSu. :slight_smile: