Plyta głowna ecs K7S5A PYtanie?

(Harry 21) #1

Witam mam pytanie ... czy na plycie ECS K7S5A bios obsluzy dysk seagate 320 gb ?? Pozdrawiam

(Carlsbergxxx) #2

Która to wersja płyty? Jaka wersja BIOSu? Jak nie ruszy, to wgraj nowy BIOS (np. cheepo) i powinno śmigać.

(Jacekhe) #3

zajżyj na stronę ECS-a http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Index. ... 0&LanID=16

(Harry 21) #4

Zagladałem juz na stronke i nie wiem ktora to wersja plyty ... :?

w Everescie odczytalem ze BIOS ID: 62-1029-001131-00101111-040201-SiS735-K7S5A

Wiec ktora t obedzie plyta K7S5A(V1.1), K7S5A(V3.1), K7S5A(V3.1B), K7S5A Pro(5.0) .... czy moze inna ?

A bios to AMI. Jak mam sprwadzic to i skad wziac dobry bios, bo na stronce ecs jest platy :-x

(Lukasz102) #5

v 1.1 :slight_smile:

(Harry 21) #6

Kurcze nie jestem pewnien ... plyta jest z 2002 to moze v3.1 Spieprz... te numeracje :? W OEM Sign-On pisze : K7S5A Release 10/29/2002 S.

(Carlsbergxxx) #7

Już Ci pisałem. Poszukaj na google "cheepo BIOS". Jest to nieoficjalny BIOS, ale dużo lepszy od oryginalnego. I najlepiej poproś kogoś kto to robił o jego wgranie, no chyba że się nie boisz nowych wyzwań :wink: Ale najpierw podłącz dysk i zobacz czy go wykrywa.

(Harry 21) #8

Czytalem troszke o tym biosie jego głowna zaleta jest to ze jest adresowny do overclockerów. A ja nie che podkrecac procka czy wymieniac na jakiegos szybkigo chodzi mi o to zeby poprawnie byla odczytwana wielkosc dysku 320 gb, jesli tak bedzie obedzie sie od update 8)

(Carlsbergxxx) #9

Ale jeśli update będzie konieczny, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wgrał cheepo, bo przecież nie jest on tylko dla overclockerów. Szary użytkownik komputera też może go używać :slight_smile: Dobra, nie namawiam żeby nie było na mnie. Poszukaj sobie jeszcze o BIOSie HoneyX, może ten Ci się bardziej spodoba. Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby odbyło się bez wgrywania nowego BIOSu. :slight_smile: