Płyta główna ga-g41m-es2l piszczy

Witam

Mam taki problem, gdyż ostatnio wgrałem windowsa XP na kompa, i zauważyłem , że po uruchomieniu Windowsa, ikony i pasek startu pokazywał się po 3min, nie wiedziałem o co chodzi, za dużo programów na autostart ? potem sprawdziłem Bios, a tam temp CPU 80"C, nie wyłączając biosu, otworzyłem kompa, i dotykałem radiatora, był dosyć ciepły, chwile potem na monitorze pokazały się a mocne artefakty, wyłączyłem komputer. Odczekałem chwile, włączyłem i płyta główna piszczy, najpierw szybkie ti ti ti ti potem dłuższe, nie pamiętam dokładnie, nie mam na miejscu tego komputera, coś takiego. Zmieniłem procesor, nadal to samo, dociskałem ram, i zmieniałem sloty i nadal to samo.

Co to może być ? Mam przeczucie , ze to Bios… Co można zrobić, oprócz kupienia nowej płyty, lub dania tej do naprawy ?

gigabyte ga-g41m-es2l

Intel Pentium 4 2.80Ghz

512 Ram 667 Samsung w jednej kości

Zasilacz Logic 400 Wat

z góry dziękuje za odp.

Sprawdź kompa na innej grafice

To zintegrowana, ale całe szczęście już rozgryzłem ten problem. Nałożyłem nową pastę na procesor, i komputer za drugim razem się odpalił i wszystko śmiga jak należy.

Było bardzo mało pasty i do tego dwa rodzaje na radiatorze inna a na cpu inna i temu była taka wysoka temperatura, zmienilem paste i wszystko lata :wink:

i zasilacz koniecznie do wymiany