Plyta glowna gigabajta i komunikat veryfing dmi pool data

przeczytalem mase rzeczy na temat tego komunikatu.

Ale pytanie jest takie- czy ten komunikat OGOLNIE, jesli jest wszystko ok, nie powinien sie pojawiac, czy jest standartem, ze przy bootowaniu ZAWSZE jest?

Bo zlozylem nowy sprzet, i zawsze przy bootowaniu przez 3 sekundy wyswietla sie veryfing dmi pool data,ale nie wyskakuje zaden blad, zaden inny komunikat, ze failed, ze cos tam.

I nie wiem czy tak powinno byc, czy jednak nie bardzo?

Mozecie napisac, czy macie takie komunikaty przy starcie systemu?

Przecież jak działa to na co tyle krzyku ja też tak mam i nic się nie dzieje.

Tez masz taki komunikat tak? zawsze porzy bootowaniu?

krzyku tyle jest, bo mi na poczatku po tej weryfikacji wyswietlalo success ,i gdzies wyczytalem ze mozna w trybie awaryjnym zapuscic checkdiska, zeby sprawdzic wsyztskie dyski, i jak to zrobilem, to juz mam tylko ten komunikat, ze weryfikuje,i nic wiecej,takze wole zapytac i sie upewnic;)

Tez tak mam przy botoowniu i nic sie nie dzieje.

ja tez tak mam.a wie ktoś czy da sie to wyłączyć,bo mi sie wyświetla ten komunikat kilka sekund ??

To super, przynajmniej bede spokojny:)

Tez szukalem czy da sie to wylaczyc, ale raczej nie bardzo jest szansa:( chyba ze ktos wyczail jakis sposob.

Ja przegladalem kilka ladnych razy wszystkie opcje, razem z ctr f1,i nic takiego nie znalazlem.

witam.To jest prosta sprawa zdarza się tak jak płyta tylko częściowo obsługuje procesor ,wystarczy aktualizacja biosu i będzie ok, ja tak miałem na płycie z nforcem 520 i prockiem 65nm,aktualizacja biosu i nie biedzie sie wyświetlało,a i spadnie temperatura procka ,przed aktualizacja 40 stopni po 26 stopni ,pazdrawiam :smiley:

to dziwne bo dopiero co aktualizowalem bios ,przed i po wyswietla sie ten komunikat.

Prosta sprawa toto nigdy nie jest raczej;)

ja tez pierwsze co zrobilem to update biosu,ale to raczej nie pomoglo.

Z tego co czytalem, to jednak najczesciej chodzi o jakies problemy z dyskiem.

Mi w kazdym razie pomoglo w konsoli odzysiwania checkdisk : /p /r na wszystkie dyski.

chłopie a co ci to przeszkadza, ja też tak mam i mi to lotto czy będzie się 2sec. dłużej włączał czy krócej

U mnie też pojawia się ten komunikat. Nie ma on raczej nic wspólnego z niepełną obsługą modelu procesora przez płytę. Posiadam najnowszy BIOS z pełną obsługą zainstalowanego procesora. Po prostu tak jest i tak ma być. Gdy płyta nie ma wsparcia dla danego procesora pojawia się po tym komunikacie jeszcze trochę inny komunikat ale też ma coś w treści związanego z “DMI Pool Data”. Wtedy pomaga aktualizacja BIOS’a.

Jeżeli weryfikacja przechodzi bez problemu, komputer się nie wiesza po tym komunikacie itp., to nie ma czym się przejmować. To chyba normalne w płytach Gigabyte.

Przejmować należy się wtedy gdyby podczas instalacji systemu pojawił się błąd mówiący o “niepoprawności DMI Pool Data” lub komputer po komunikacje “Veryfing DMI Pool Data” by się zawiesił. Wtedy na czas instalacji systemu należy pozostawić tylko konieczne podzespoły komputera, a wszystkie inne np. karty sieciowe należy wymontować. W takim przypadku pomaga też czasem to co napisał @ trzynasty.

Ano,i o to mi chodzilo, zeby sie dowiedziec czy to standart.

bo jednak w starej plycie taka weryfikacja byla tylko i wylacznie po zmianie czegos w komputerze, albo w biosie, dlatego mi to cos podejrzanie wygladalo.