Plyta glowna gigabajta i komunikat veryfing dmi pool data

(trzynasty) #1

przeczytalem mase rzeczy na temat tego komunikatu.

Ale pytanie jest takie- czy ten komunikat OGOLNIE, jesli jest wszystko ok, nie powinien sie pojawiac, czy jest standartem, ze przy bootowaniu ZAWSZE jest?

Bo zlozylem nowy sprzet, i zawsze przy bootowaniu przez 3 sekundy wyswietla sie veryfing dmi pool data,ale nie wyskakuje zaden blad, zaden inny komunikat, ze failed, ze cos tam.

I nie wiem czy tak powinno byc, czy jednak nie bardzo?

Mozecie napisac, czy macie takie komunikaty przy starcie systemu?

(Lukasz Wojcik) #2

Przecież jak działa to na co tyle krzyku ja też tak mam i nic się nie dzieje.

(trzynasty) #3

Tez masz taki komunikat tak? zawsze porzy bootowaniu?

krzyku tyle jest, bo mi na poczatku po tej weryfikacji wyswietlalo success ,i gdzies wyczytalem ze mozna w trybie awaryjnym zapuscic checkdiska, zeby sprawdzic wsyztskie dyski, i jak to zrobilem, to juz mam tylko ten komunikat, ze weryfikuje,i nic wiecej,takze wole zapytac i sie upewnic;)

(Lukasz Wojcik) #4

Tez tak mam przy botoowniu i nic sie nie dzieje.

(Djmario2) #5

ja tez tak mam.a wie ktoś czy da sie to wyłączyć,bo mi sie wyświetla ten komunikat kilka sekund ??

(trzynasty) #6

To super, przynajmniej bede spokojny:)

Tez szukalem czy da sie to wylaczyc, ale raczej nie bardzo jest szansa:( chyba ze ktos wyczail jakis sposob.

Ja przegladalem kilka ladnych razy wszystkie opcje, razem z ctr f1,i nic takiego nie znalazlem.

(Danielp78) #7

witam.To jest prosta sprawa zdarza się tak jak płyta tylko częściowo obsługuje procesor ,wystarczy aktualizacja biosu i będzie ok, ja tak miałem na płycie z nforcem 520 i prockiem 65nm,aktualizacja biosu i nie biedzie sie wyświetlało,a i spadnie temperatura procka ,przed aktualizacja 40 stopni po 26 stopni ,pazdrawiam :smiley:

(Djmario2) #8

to dziwne bo dopiero co aktualizowalem bios ,przed i po wyswietla sie ten komunikat.

(trzynasty) #9

Prosta sprawa toto nigdy nie jest raczej;)

ja tez pierwsze co zrobilem to update biosu,ale to raczej nie pomoglo.

Z tego co czytalem, to jednak najczesciej chodzi o jakies problemy z dyskiem.

Mi w kazdym razie pomoglo w konsoli odzysiwania checkdisk : /p /r na wszystkie dyski.

(Mati90 3) #10

chłopie a co ci to przeszkadza, ja też tak mam i mi to lotto czy będzie się 2sec. dłużej włączał czy krócej

(Homik1983) #11

U mnie też pojawia się ten komunikat. Nie ma on raczej nic wspólnego z niepełną obsługą modelu procesora przez płytę. Posiadam najnowszy BIOS z pełną obsługą zainstalowanego procesora. Po prostu tak jest i tak ma być. Gdy płyta nie ma wsparcia dla danego procesora pojawia się po tym komunikacie jeszcze trochę inny komunikat ale też ma coś w treści związanego z "DMI Pool Data". Wtedy pomaga aktualizacja BIOS'a.

Jeżeli weryfikacja przechodzi bez problemu, komputer się nie wiesza po tym komunikacie itp., to nie ma czym się przejmować. To chyba normalne w płytach Gigabyte.

Przejmować należy się wtedy gdyby podczas instalacji systemu pojawił się błąd mówiący o "niepoprawności DMI Pool Data" lub komputer po komunikacje "Veryfing DMI Pool Data" by się zawiesił. Wtedy na czas instalacji systemu należy pozostawić tylko konieczne podzespoły komputera, a wszystkie inne np. karty sieciowe należy wymontować. W takim przypadku pomaga też czasem to co napisał @ trzynasty.

(trzynasty) #12

Ano,i o to mi chodzilo, zeby sie dowiedziec czy to standart.

bo jednak w starej plycie taka weryfikacja byla tylko i wylacznie po zmianie czegos w komputerze, albo w biosie, dlatego mi to cos podejrzanie wygladalo.