Płyta główna Gigabyte B660M gaming i i5 12400f czy trzeba aktualizować bios

Kupiłem nową Płyta główna Gigabyte B660M gaming i procesor intel core i5 12400f.
Czy trzeba aktualizować bios?
Czy odpali na tym co jest wgrany fabrycznie?

Ja uważam, że jeżeli producent wydaje aktualizacje to w określonym celu i pewnie wskazana aktualizacja.

Nie trzeba aktualizować biosu.

Nie trzeba, ale moim zdaniem się powinno.

Autor wyraźnie zadał pytanie:

@Marcin1025 czy to jest płyta jak w linku poniżej?
https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b660m_gaming_ddr4/support#support-dl-bios

Tak taka jak w linku
Chodzi o to czy odpali to bo mam już kupione te części

Płyta obsłuży procesor Intel Core i5-12400F ale w tym celu musi być wgrany najnowszy obecnie BIOS - w wersji F21. Nie powinien być to problem gdyż płyta umożliwia aktualizację BIOS bez zainstalowanego procesora, pamięci RAM i karty graficznej. Poniżej cytat ze strony Gigabyte:

Q-Flash Plus Update BIOS without Installing the CPU, Memory and Graphics Card​​

Czyli wystarczy podłączyć sam zasilacz i włączyć samą płytę główną?
I podłączyć pendrive z biosem w pliku?

Pobierasz nowy BIOS, wypakowujesz archiwum. Nagrywasz plik BIN na pendrive i odpowiednio go nazywasz, jak dobrze pamiętam nazwa powinna chyba brzmieć „gigabyte.bin” ale musisz doczytać w instrukcji płyty. Podłączasz zasilanie do płyty głównej, podłączasz pendrive do portu USB i uruchamiasz płytę przyciskiem Q-Flash. Czekasz aż aktualizacja BIOS zostanie wykonana.

Umiejscowienie przycisku Q-Flash widać poniżej:

Tak. Jeśli płyta ma taką funkcję, to zaktualizujesz. Podłączasz pendrive’a do odpowiedniego portu i jazda.

Czytałem że ta płyta działa z i5 12400f bez aktualizacji bios czy to prawda?

Płyta powinna mieć wgrany bios F21 oryginalnie. Na tym biosie powinny działać procesory dwunastej generacji bez aktualizacji. Znajomy włożył do tej płyty 12500 i ruszyła bez aktualizacji. Złóż co masz i sprawdź. Jeśli odpali sprawdź wersję biosu i tu napisz.