Płyta główna Gigabyte G41MT-S2P czy jej kupno się opłaca?

Witam postanowiłem zmianić sprzęt i chciałbym się dowiedzieć co nieco od ludzi a nie ze strony producenta (tam wszystko nabłyszczają ) Wiec tak mam zamiar kupić płytę Gigabyte G41MT-S2P , Jaką możliwość da mi rozbudowania ? Proszę o pomoc .

Płyta Gigabyte G41MT-S2P

PS. jak na razie mam 400zł więc chcę kupić jeszcze ram, i jakiś zasilacz , procesor pod ten socket mam , ale i tak zmienię .

Napisz jaki procesor chcesz kupić i jakie ramy DDR2 czy DDR3?

Pod tą płytę chcę na razie mieć :

Kingston 2GB 1333MHz CL9 ddr3

i nie wiem jaki zasilacz kupić ?!

a z tego co wiem mój celeron na czas kupna nowego procesor wejdzie do tej płyty , tak mi się zdaje

to później:

karta graficzna MSI GTS450

Kingston 2GB 1333MHz CL9

a procesor jakiś 2 rdzeniowiec tani ale wydajny

pocztaj ten artykuł --> http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/M … -4086.html

czyli mogę kupić dość tani sprzęt i postarać się go podkręcić żeby mniej więcej dorównywał tym nowym ?

Mniej więcej tak to wygląda. Wiesz nie opłaca się wielich pieniędzy inwestować w platforme 775, bo to mija się z celem.

Ten artykuł który Ci przesłałem powyżej pokazuje jak uzyskać sensowny kompromis cena/wydajność.

w sumie to tyczy się tylko procesora i płyty głównej ale kartę graficzną i ram można bez problemu przenieść na inną platformę.

i tak lecę po minimalnych cenach są płyty droższe , tylko karta MSI GTS 450 jest powyżej 400 złl czy podejdzie mi pod tą płytę ?

Tak, to karta pod PCI-E

" Oczywiście zaraz ktos zarzuci że jest to PCI-E 1.0. Plyta ma tylko 4 USB. Stary ICH7 ktory ma ok.5 lat. Plyta ma 3 fazy… nic bardziej mylnego. PCI-E 1.0 dostarcza wystarczającej przepustowości dla 1 karty graficznej i różnice do PCI-E 2.0 sa minimalne, to nie ma byc hi-end."

nie chcę mieć komputera (pentagonu) tylko takiego co będę mógł sobie spokojnie pograć w gierki typu crysis 2 itp nie musi być maks detale. Dzięki za pomoc

DonDaniel85 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.