Płyta główna Gigabyte GA-990FXA-UD3 pod obróbkę filmów HD

(BLADE2042) #1

Witam mam taką prośbę do WAS otóż chciałbym zakupić tą płytę główną tylko niestety z powodu braku funduszy na razie czy będzie taka opcja aby można było do niej włożyć części z poprzedniego kompa , oto one:

AMD Phenom II X4 940 Black Edition

GTX 470 1280MB/320Bit

X-Fi Titanium Fatality Pro

2x2GB Kingston 1066MHz + 2x1GB Geil Dual Ultra DDR2 800MHz

ADATA Premier Pro SP900 ( SSD )

1TB Samsung

Chieftec: CFT-850G-DF

Chcę po prostu ulepszyć sprzęt i na razie zainwestować w dobrą płytę a potem dokupić tylko dobre pamięci ram oraz tego procka:

AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX)

do tej płyty głównej gdyż komputer służy mi tylko do obróbki filmów oraz dźwięku a chcę aby to szybciej się odbywało i dokładniej jeśli chodzi o rendering filmów.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

(Agatonster) #2

BLADE2042 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Cedar) #3

Nie odpalisz nowej płyty aż nie dokupisz nowych pamięci RAM.

Obecnie masz DDR2 a nowa płyta posiada obsługę tylko DDR3

(Ascent) #4

j.w. potrzebujesz pamięci DDR3, zastanawia mnie jednak po co Ci aż taka droga płyta główna pod AMD.

Podstawowe pytanie: czy zamierzasz podkręcać procesor? Jeśli tak to może być taka płyta, w innym wypadku lepiej dopłacić do czegoś innego.

Do obróbki filmów myślę, że lepiej wykazałby się procesor od Intela, tutaj test: http://pclab.pl/art51730-8.html (jednoznacznie widać, który procesor wygrywa). Proponowałbym więc np. taki zestaw: MSI Z77A-G43 + i5-3570 lub MSI Z77A-GD55 + i5-3570K jeśli chciałbyś go kręcić.

(system) #5

Jeśli chcesz zostawać przy AMD to zmień procek na FX-8320, ma tylko trochę mniejsze taktowanie. Ogólnie to takie same procki, a prawie 200 zł zostaje w kieszeni.

(BLADE2042) #6

Jeśli chodzi o pamięci ram to tak rozumiem że również będę musiał je zmienić to logiczne chcę tylko zostawić resztę wyżej wymienionych części oprócz właśnie pamięci ram a gdy będę to już miał wszystko oczywiście że chciałbym kręcić procka aby jak już wcześniej wspominałem szybszy i dokładniejszy był rendering filmów.

Tylko martwi mnie to czy będę mógł do tej płyty użyć tego procka którego teraz używam czyli:

AMD Phenom II X4 940 Black Edition

oraz pozostałych wyżej wymienionych części oprócz rzecz jasna ramu gdyż te też będę chciał zmienić.A płyta główna wiem że jest droga a będzie mi służyć znów na dłuższy czas , prawda ???

Z tego względu proszę tu na forum o opinię i poradę właśnie niestety ( bez obrazy proszę ) jestem bardzo dokładny w tym co robię mam na myśli montaż itd.dlatego liczy się u mnie przede wszystkim jakość nie ilość.Wiem że hobby wybrałem bardzo czasochłonne ale lubię to robić a profesjonalizm to podstawa w tym hobby niestety.

(falcon89) #7

Ten procesor jest na AM2+ a płyta o którą pytasz nie obsługuje procesorów na AM2+

Lista obsługiwanych procesorów http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4397 (rewizja 3.0)

(BLADE2042) #8

OK dzięki za odpowiedzi i pomoc.