Płyta główna Gigabyte GA-990FXA-UD3 pod obróbkę filmów HD

Witam mam taką prośbę do WAS otóż chciałbym zakupić tą płytę główną tylko niestety z powodu braku funduszy na razie czy będzie taka opcja aby można było do niej włożyć części z poprzedniego kompa , oto one:

AMD Phenom II X4 940 Black Edition

GTX 470 1280MB/320Bit

X-Fi Titanium Fatality Pro

2x2GB Kingston 1066MHz + 2x1GB Geil Dual Ultra DDR2 800MHz

ADATA Premier Pro SP900 ( SSD )

1TB Samsung

Chieftec: CFT-850G-DF

Chcę po prostu ulepszyć sprzęt i na razie zainwestować w dobrą płytę a potem dokupić tylko dobre pamięci ram oraz tego procka:

AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX)

do tej płyty głównej gdyż komputer służy mi tylko do obróbki filmów oraz dźwięku a chcę aby to szybciej się odbywało i dokładniej jeśli chodzi o rendering filmów.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

BLADE2042 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie odpalisz nowej płyty aż nie dokupisz nowych pamięci RAM.

Obecnie masz DDR2 a nowa płyta posiada obsługę tylko DDR3

j.w. potrzebujesz pamięci DDR3, zastanawia mnie jednak po co Ci aż taka droga płyta główna pod AMD.

Podstawowe pytanie: czy zamierzasz podkręcać procesor? Jeśli tak to może być taka płyta, w innym wypadku lepiej dopłacić do czegoś innego.

Do obróbki filmów myślę, że lepiej wykazałby się procesor od Intela, tutaj test: http://pclab.pl/art51730-8.html (jednoznacznie widać, który procesor wygrywa). Proponowałbym więc np. taki zestaw: MSI Z77A-G43 + i5-3570 lub MSI Z77A-GD55 + i5-3570K jeśli chciałbyś go kręcić.

Jeśli chcesz zostawać przy AMD to zmień procek na FX-8320, ma tylko trochę mniejsze taktowanie. Ogólnie to takie same procki, a prawie 200 zł zostaje w kieszeni.

Jeśli chodzi o pamięci ram to tak rozumiem że również będę musiał je zmienić to logiczne chcę tylko zostawić resztę wyżej wymienionych części oprócz właśnie pamięci ram a gdy będę to już miał wszystko oczywiście że chciałbym kręcić procka aby jak już wcześniej wspominałem szybszy i dokładniejszy był rendering filmów.

Tylko martwi mnie to czy będę mógł do tej płyty użyć tego procka którego teraz używam czyli:

AMD Phenom II X4 940 Black Edition

oraz pozostałych wyżej wymienionych części oprócz rzecz jasna ramu gdyż te też będę chciał zmienić.A płyta główna wiem że jest droga a będzie mi służyć znów na dłuższy czas , prawda ???

Z tego względu proszę tu na forum o opinię i poradę właśnie niestety ( bez obrazy proszę ) jestem bardzo dokładny w tym co robię mam na myśli montaż itd.dlatego liczy się u mnie przede wszystkim jakość nie ilość.Wiem że hobby wybrałem bardzo czasochłonne ale lubię to robić a profesjonalizm to podstawa w tym hobby niestety.

Ten procesor jest na AM2+ a płyta o którą pytasz nie obsługuje procesorów na AM2+

Lista obsługiwanych procesorów http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4397 (rewizja 3.0)

OK dzięki za odpowiedzi i pomoc.