Płyta główna, grafika, ram wszytsko pod wodą destylowną

Witam!

Mam zamiar nakręcić filmik podobnie jak Tom’s Hardware dotyczący “dziwnych” sposobów chłodzenia kompa. I otóż wymyśliłem iż skoro można komputer: płytę główną i wszystko (prócz HDD i zasilacza) zalać olejem to czemu by nie wodą destylowaną?

Po pewnym czasie woda destylowana może zacząć przewodzić, ale na 10 minut?, co wy sądzicie, dało by się na 10 minut?

Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

Masz na zbyciu parę stówek to się baw

tz. komp za 15 zł xD na Allegro

Witam! JA na twoim miejscu nie ryzykowałbym nawet z destylowaną, woda to woda,najlepiej zamów od razu karetkę pogotowia i elektryków aby wymienili BM-y jak cos pójdzie nie tak.

wiesz, najwyżej wywali korki na mieszkaniu, ale ja nie zamierzam sie do tego dotykać tylko wlać wodę do szczelnego opakowania.

Komputery są produkowane z różnych rzeczy, i tak sobie myślę aby nie powstał z jakiś tam syfów z płyty głównej roztwór solny bo wtedy zaczęła by przewodzić :smiley:

ale i BM-y też wywali

ale zaraz…,

przecież nawet gdyby było jakieś zwarcie na płycie głównej to ona jest zasilana z 12 V, najwyżej siadł by zasilacz, przecież ja nie zanurzałbym zasilacza sieciowego do wody, tylko resztę,

rób jak uważasz.Ja ostrzegałem

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 18:30

Bezpieczne to tylko jest zanurzenie w oleju transformatorowym

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 18:30

rób jak uważasz.Ja ostrzegałem

no właśnie, a gdyby tak najtańszy olej “do jedzenia” ?

W EKSPERCIE pisano że może być olej jadalny

hmm, robi się interesująco