Płyta Główna i karta graficzna

Mam pytanie. Mam płytę główną ASRock GE PRO HT . Dotychczas używałem karty GF 5200 128MB , ale się “skopała” ( grzała się strasznie i powodowała restarty kompa, po wyjęciu problem się skończył). Ale wracając do pytania - czy na tej płycie będzie chodziła np. GF 6600 256MB lub X700 256MB Radeona. Wiem , że są ważne jakieś AGP ale , aż tak się nie znam , a nie chciałbym czegoś znowu zepsuć . Jeszcze jedno , bo chyba też to jest ważne - zasilka to no name 350W. Da radę ? Ma do obsługi płytę , kartę dzwiękową SB Live, CD Rom , DVD Rom, FDD, HDD 80 GB i wszystkie inne komponenty takie jak kam, mic, głośniki. Czy warto założyć dodatkowe wentylatory z tyłu kompa .

A może ktoś wie jak w prosty sposób sprawdzić czy czy ta moja grafa jest na pewno zepsuta?Pomimo załozenia wentylatora na procesorze radiatorów na kościach po dotknięciu z drugiej strony ( tam gdzie widać tylko luty) parzyła palec . Czekam na dobre rady.

pozdrawiam. :cry: :cry: :cry:

Przyczyny przegrzania mogą być różne. Może być w biosie przestawione jej napiecie co powoduje wieskze dostarczanie prądu i zatem przegranie, albo ją podkręcałeś i uszkodziłes. Zobacz czy tak samo sie dziej w innym komputerze gdy włożysz ta kartę. Poszukaj w instrukcji obsługi tej płyty głównej jakie ma AGP, ale jezeli miałeś taką to pewnie masz 8X(ale sprawdź).