Płyta główna i płytka zasilacza izolowana od obufowy?


(Joemix) #1

Dokładnie jak w temacie... czy płyta główna ma być izolowana od obudowy czy też nie?

Wpadłem na szalony pomysł wciśnięcia płyty ATX do obudowy BabyAT (chyba nie pokręciłem nazw) - ledwo się mieści na wysokość, zasilacz musiałem wymeldować ze stałego miejsca pobytu, no i oczywiście żadne mocowania i wyjścia nie pasują... oryginalnie płyta była na plastikowych kołeczkach, ale sam radiator od nowej wazy wiećj niż cała stara i muszę przykręcić śrubkami, problem jest taki że plastik nie przewodzi prądu a śrubki wręcz przeciwnie... i czy to ma być izolowane czy nie?


(Jacek Bydgoszcz) #2

Płyta musi być zamontowana na jakichś wspornikach nie może być przykręcona bezpośrednio do obudowy,spowodowałoby to zwarcie punktów lutowniczych.


(Joemix) #3

Płyta jest na dystansach - spokojnie nic od spodu nie ma prawa dotknąć do obudowy, chodzi o sam fakt czy wsporniki i dystanse mogą przewodzić prąd - oryginalne są plastikowe (znaczy z wyposażenia obudowy) ale otwory na płycie są metalizowane jak by mały być masowane do obudowy...


(Jacek Bydgoszcz) #4

Nie musi być izolowana od obudowy.


(Joemix) #5

Dziękuje - to bardzo ułatwi mi pracę.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 19:54

A jak jest z zasilaczem? Bo jak rozkręcałem to nie pamiętam czy tam były jakieś izolatory? Mam nadzieję że tez nie musi? - Ojej, najwyżej wybuchnie :slight_smile:

Pytam, bo musiałem wymeldować zasilacz z oryginalnego miejsca...

4f47dd8363638a03m.jpg


(Jacek Bydgoszcz) #6

Zasilacz też nie musi być izolowany od obudowy.


(Joemix) #7

Thx