Płyta głowna i procesor do 500 zł

znajomy poprosił mnie aby doradzić mu jakąś płytę główną z procesorem. Ma na to jakieś 500 zł, ale ma dziadowski zasilacz, i 320 sdram. Generalnie nie ma co pakować super kasy w tego kompa, ale obecnie ma celerona 400, więc i tak odczuje znaczny wzrost wydajnosci. A nawet jakby go sprzedał, to może ktoś by to kupił wszystko za 100 zł, więc się to nie opłaca. Głównie komputer służy mu do neta, czasami Quake III i chyba tyle. Myślę, że w tej cenie tylko amd. Na allegro jest sporo płyt z prockami po 200/300 zł i one chyba będą w miarę dobrym rozwiązaniem :stuck_out_tongue:

za mało

nic się nie da z takim starym sprzętem zrobić - nie warto

które masz na myśli ? będzie konieczna zmiana wszystkiego począwszy od zasilacza, przez pamięć dysk twardy i na karcie graficznej skończywszy.

http://allegro.pl/item220024845_athlon_ … _szok.html

za 230 zł, dokupi 512 ddr za jakieś 80 zł i fortrona 350 W za 50 zł plus ~40 zł przesyłki i ma płytę,ram,procek i zasilacz. Taniej się już chyba nie da, chyba że celeron 2,4 z jakąś płytką za 190 zł

nie opłaca się pchać w agp (drogie karty), drogie ddr-y, a celeron to już na potęgę !!

reasumując podaj całą dostępną kwotę pieniężną na zakup nowego kompa.

no przecież wiem, że to się bardzo nie opłaca, ale jak mówię kwota to 500 zł, a on raczej nie jest chętny do wydana więcej kasy bo go pytałem. Do tej pory korzystał z celerona 400, więc nawet taki celeron 2,4 da mu znaczy wzrost wydajności. On nie będzie kupował sobie nowego procka i płyty na am2 bo po prostu się w tej kwocie nie zmieści.

Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H ~180zł

Athlon 64 3000+ ~125zł

1GB GoodRam 667MHz ~130zł

Fortron 350W MDN(R) ~45zł

całość ~480zł

taniej się nie da, zintegrowana grafika musi mu na razie wystarczyć w przyszłości można kupić coś lepszego…

z kiepskim zasilaczem możesz coś takiego wsiąść

http://allegro.pl/item220209142_zestaw_ … _800_.html

ten co ja złożyłem zestaw lepszy, budę on zapewne ma, więcej RAMu, lepsza płyta główna do O/C

no ciężko coś za tą kasę uskładać :/, ale jemu chodzi o to żeby mu się skype nie zacinał, bo quake 3 to mu nawet na tym starym kompie śmiga :wink:

kolo ma celerona 400, za pewne będzie kręcił … poza tym 800tki przydają się do OC:-), reasumując obie propozycje są dobre w tej cenie (choć ja Foxconna bym nie kupił osobiście)

na tym sprzęcie pogra w lepsze gry niż quake3, powinien nawet carbona na medium odpalić…

na minimum poleci z tą vgą on-board - testowałem. (na medium - muł).

czyżby moja fx 5500 128mb / 128bit była od niej wydajniejsza :roll: tak czy siak ta integra uciągnie jego quake III :stuck_out_tongue: nawet w CS’a powinien pograć… później będzie kasa to kupić Palit 8600GT i kręcić…

możliwe on-bordy to straszne szroty. kompletnie nie nadają się do grania. (do pracy a i owszem).

ale pewnie ta integra będzie wydajniejsza od tego co teraz ma, do quake III starczy do pracy też…

niech to weźmie w tej cenie nic lepszego nie dostanie…

no dam mu ten zestaw i zobaczymy co powie na to :wink:

Brać, dobry sprzęt. ecs i inne odpady z allego nie warto sie w to pakować . Na 6100 przydzielone 128 da sie grać np w Call of Duty2, na 1gb ramu nie powinno tak czytać z dysku.