Płyta głowna i procesor do 500 zł

(Sumikd) #1

znajomy poprosił mnie aby doradzić mu jakąś płytę główną z procesorem. Ma na to jakieś 500 zł, ale ma dziadowski zasilacz, i 320 sdram. Generalnie nie ma co pakować super kasy w tego kompa, ale obecnie ma celerona 400, więc i tak odczuje znaczny wzrost wydajnosci. A nawet jakby go sprzedał, to może ktoś by to kupił wszystko za 100 zł, więc się to nie opłaca. Głównie komputer służy mu do neta, czasami Quake III i chyba tyle. Myślę, że w tej cenie tylko amd. Na allegro jest sporo płyt z prockami po 200/300 zł i one chyba będą w miarę dobrym rozwiązaniem :stuck_out_tongue:

(system) #2

za mało

nic się nie da z takim starym sprzętem zrobić - nie warto

które masz na myśli ? będzie konieczna zmiana wszystkiego począwszy od zasilacza, przez pamięć dysk twardy i na karcie graficznej skończywszy.

(Sumikd) #3

http://allegro.pl/item220024845_athlon_ ... _szok.html

za 230 zł, dokupi 512 ddr za jakieś 80 zł i fortrona 350 W za 50 zł plus ~40 zł przesyłki i ma płytę,ram,procek i zasilacz. Taniej się już chyba nie da, chyba że celeron 2,4 z jakąś płytką za 190 zł

(system) #4

nie opłaca się pchać w agp (drogie karty), drogie ddr-y, a celeron to już na potęgę !!

reasumując podaj całą dostępną kwotę pieniężną na zakup nowego kompa.

(Sumikd) #5

no przecież wiem, że to się bardzo nie opłaca, ale jak mówię kwota to 500 zł, a on raczej nie jest chętny do wydana więcej kasy bo go pytałem. Do tej pory korzystał z celerona 400, więc nawet taki celeron 2,4 da mu znaczy wzrost wydajności. On nie będzie kupował sobie nowego procka i płyty na am2 bo po prostu się w tej kwocie nie zmieści.

(piotrekplay) #6
Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H ~180zł

Athlon 64 3000+ ~125zł

1GB GoodRam 667MHz ~130zł

Fortron 350W MDN(R) ~45zł

całość ~480zł

taniej się nie da, zintegrowana grafika musi mu na razie wystarczyć w przyszłości można kupić coś lepszego...

(system) #7

z kiepskim zasilaczem możesz coś takiego wsiąść

http://allegro.pl/item220209142_zestaw_ ... _800_.html

(piotrekplay) #8

ten co ja złożyłem zestaw lepszy, budę on zapewne ma, więcej RAMu, lepsza płyta główna do O/C

(Sumikd) #9

no ciężko coś za tą kasę uskładać :/, ale jemu chodzi o to żeby mu się skype nie zacinał, bo quake 3 to mu nawet na tym starym kompie śmiga :wink:

(system) #10

kolo ma celerona 400, za pewne będzie kręcił .... poza tym 800tki przydają się do OC:-), reasumując obie propozycje są dobre w tej cenie (choć ja Foxconna bym nie kupił osobiście)

(piotrekplay) #11

na tym sprzęcie pogra w lepsze gry niż quake3, powinien nawet carbona na medium odpalić...

(system) #12

na minimum poleci z tą vgą on-board - testowałem. (na medium - muł).

(piotrekplay) #13

czyżby moja fx 5500 128mb / 128bit była od niej wydajniejsza :roll: tak czy siak ta integra uciągnie jego quake III :stuck_out_tongue: nawet w CS'a powinien pograć... później będzie kasa to kupić Palit 8600GT i kręcić...

(system) #14

możliwe on-bordy to straszne szroty. kompletnie nie nadają się do grania. (do pracy a i owszem).

(piotrekplay) #15

ale pewnie ta integra będzie wydajniejsza od tego co teraz ma, do quake III starczy do pracy też...

niech to weźmie w tej cenie nic lepszego nie dostanie...

(Sumikd) #16

no dam mu ten zestaw i zobaczymy co powie na to :wink:

(Michal Kolatek) #17

Brać, dobry sprzęt. ecs i inne odpady z allego nie warto sie w to pakować . Na 6100 przydzielone 128 da sie grać np w Call of Duty2, na 1gb ramu nie powinno tak czytać z dysku.