Płyta główna i wtyk 4-pin

witam, mam takie pytanie, tylko się ze mnie nie śmiać ani nie wyzywać :slight_smile:

mam płytę jak w podpisie i znajduje się na niej wtyk zasilania 20pin i obok niego 4pin

do tego posiadam zasilacz chiefteca, którt ma kabel 20+4pin (ten 4pin można odłączyć od 20pin) tylko że ten 4pinowy nie pasuje do tego na płycie, ale z zasilacza wychodzi jeszcze jeden 4pinowy kabelek, który pasuje do tego 4pinowego na płycie

i teraz pytanie, do czego służy ten 4 pinowy wtyk na płycie głównej i czy powinienem podłączyć do niego ten zasilacz? czy to coś daje?

sorki, że tak trochę chaotycznie to opisałem…

nowsze płyty główne zasilane są z 24pin + 4 pin o których piszesz dalej :slight_smile: ty podłącz te 4 piny (+12V) o którym piszesz dalej ;-).

ale to mi coś da? proszę, wytłumacz mi…

nie będę ci tłumaczył, zajrzyj do manuala !!

wyczytałem w manualu że “oba wtyki muszą być podłączone jednocześnie inaczej komp nie będzie działał”

ja od początku mam podłączone tylko te 20pin i żadnych problemów nie mam

tylko, że dalej nie wiem po co te dodatkowe zasilania 12V

a po co jest 20 pin ?? aby zasilić płytę główną - 4pin dodatkowe jest do tego samego (wspiera sekcję zasilania procesora) !!

ok, ok, nie denerwuj się tak

nikt się nie denerwuje co najwyżej irytuje lub wpada we frustracje :wink: jak widzi forumowicza który nie potrafi skorzystać z google ;-).