Plyta glowna - Ile uciagnie RAM'u?

Witam,

Obecnie posiadam tylko 2Gb RAM’u (‘tylko’ poniewaz sadze, ze na ten sprzet to malo [specyfikacja ponizej]) i planuje dokupic wiecej :wink:

Lecz chcialbym sie dowiedziec ile plyta glowna uciagnie RAM’u.

Specyfikacja:

Procesor: AMD PHENOM II X2 550 3,1GHz 7MB AM3 HDX550WFGMBOX

Plyta glowna: ASUS M4A77TD /AMD 770+SB710/DDR3/GBL/AM3

RAM: KINGSTON DDR3 2 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9

HDD: Seagate 500GB 7200RPM SATAII 16MB ST3500418AS NCQ

Karta graficzna: MSI 9800GT z CUDA 512MB DDR3 256bit D-Sub, DVI, HDMI

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7 430W ATX 2.3 85+

Z gory dzieki.

Max. 16GB, lecz 4GB przy normalnym użytkowaniu (w7 x64 np.) to i tak za dużo.

Chodzi mi tu bardziej o korzystanie domowe lecz i “gejmingowe”. (Posiadam W7 x32.)

Sadze ze tez przez ‘malo RAMu’ mam malo fpsow w grach typu Bad Company 2 ( A sadze ze na tym sprzecie powinno smigac na max. )

Chcialbym jeszcze popykac w nowe produkcje takie jak: Battlefield 3.

Wiec moze inaczej skieruje pytanie:

Ile dokupic RAMu aby tego typu gry spokojnie smigaly na norm. - full detalach ? ( Jezeli problem z fpsami to wina RAMu … )

Jak już pisałem 4GB to aż nadto nawet przy “gejmingu”.

Poniżej mój screen z sieciowego kampienia:

http://oi55.tinypic.com/fo3lg9.jpg

Czyli po dokupieniu 1x2Gb gra typu BC2 powinna chodzic plynnie ? :slight_smile:

Sugerujac jeszcze moj sprzet.

Będzie na pewno lepiej niż przy 2GB co masz.

Ok. Dzieki za pomoc :wink:

Aha. Jeszcze poza tematem, skupiajac sie na BC2 - czy w grze ( MP ) na lagi ma wplyw predkosc update’u neta ?

Na lagi ma nie tyle wpływ przepustowość łącza co jego przepływność, ale to już zależy od konkretnego dostawcy ISP.

Ja tam nie narzekam a szału nie ma :stuck_out_tongue:

Chciałoby się rzucić wiązanką bluzgów. Wcale nie będzie lepiej, bo 2GB RAMu dla tej gry to wystarczająca ilość, dokładając więcej nie uzyska się nawet najmniejszego wzrostu wydajności, Problemem jest tu stara już karta graficzna, kilka lat temu była jeszcze demonem wydajności, ale już nie jest. Zasilacz też trochę za słaby i powinien pójść do wymiany razem z grafiką. Procesor teoretycznie jest ok, ale przydałoby się za jakiś czas kupić czterordzeniówkę. Wrzucając 16 GB RAMu nic nie zyskasz.

PS: jeśli jednak dokupisz jeszcze 2GB, będziesz musiał zainstalować 64 bitową wersję systemu, aby móc to wykorzystać.