Płyta główna LGA 1150

(Kamolot) #1

Witam
Najwyraźniej padła mi płyta główna, gdyż komputer poza kręceniem wiatrakami nie daje oznak życia - obecna płyta Asrock h87 performance 3,5 roku bezawaryjnego działania i raptem koniec. Diagnozowałem wyciągając po kolei sprzęty, resetując bios zmieniając bios na zapasowy, nic to nie daje. Zatem domyślam się, że jej czas się skończył. W związku z tym poszukuje nowej płyty do procka I5 4670k - budżet 250-300 zł - szukam płyty stabilnej sprawdzonej i nowej z gwarancją. m.2 nie potrzebne. Proszę o porady w tej kwestii. Budżet mogę trochę nagiąć jak będzie warto.

(piotrekplay) #2

ASUS Z87-A
ASUS Z97-A
AsRock Z87M OC
ASRock Z87 Pro4
ASRock Z97 Anniversary
ASRock Z87 Extreme4
MSI Z87-G41 PC-MATE
MSI Z87-G43
MSI Z97A SLI
MSI Z97-G43
Gigabyte Z87-DS3H
Gigabyte GA-Z87X-HD3
Gigabyte GA-Z87X-D3H

I jeszcze kilka by się znalazło. Najłatwiej będzie chyba z tym Asus Z-87A lub Z-97A jeśli chodzi o nowe płyty. Inaczej pozostaje szukanie outletu/używanych.

No chyba, że nie masz zamiaru podkręcać tego 4670k, wtedy można szukać płyt z niższymi chipsetami.

(Kamolot) #3

Chętnie podkręce procka w końcu po to brałem wersje K. Asus Z87-Plus można wyłapać za 350 zł. Zapewne się nada. Szukam czegoś z gwarancja i sprawdzonego.

(piotrekplay) #4

Asus Z87-Plus możesz śmiało brać, to bardzo dobra płyta.
Tylko pamiętaj żeby zaktualizować BIOS, dla płyt Z87 wyszła masa poprawek stabilności.

Nowej nie wyrwiesz niestety. Nawet na Ceneo nie ma. B85 nowe są :slight_smile: Z97M-Plus od Asusa znalazłem na Ceneo, ale to ponad 6 stów.

(Kamolot) #6

“Nowe” są na znanym portalu aukcyjnym z gwarancja 12 miesięcy niby powystawowe lub leżaki. Brać coś takiego ?

To jest to samo jak ktos napisze “gwarancja rozruchowa 30 dni” - pic na wode.

(Kamolot) #8

Może i dobrze bo właśnie wyniuchałem, że płyta raczej jest sprawna. Podmieniłem zasilacz z mojego ocz modxstrem 700W na be quiet 530W i płyta ruszyła…ktoś poleci ciekawy zasilacz do tego zestawu tak do 250 zł ? :slight_smile: (bq nie mój)

Jaka grafika w tym zestawie?

(Kamolot) #10

W tej chwili zintegrowana- później pewnie się pojawi coś pokroju gtx 570 lub mocniejsza.Mam też gtx 295 prądożerne ustrojstwo może włożę - mogę oczywiście dołożyć do budżetu max do 400.
Nie gram za często a jak już to w mało wymagające tytuły. Chociaż lubię sobie tez demka scenowe pooglądać a teraz mają wymagania co poniektóre.

(piotrekplay) #11

Corsair VS550W
Corsair CX Series 500W
SP/Fortron Hyper M 500W
FSP/Fortron HEXA HE500+
be quiet! Pure Power 9 500W
SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
SeaSonic SS500ET80+
EVGA 600W
Thermaltake TR2 S 550W
Chieftec ECO 600W
Chieftec Force 500W
SilentiumPC Vero L2 500W

(Kamolot) #12

Skończyło się na modularnym be quiet! Pure Power 10 600W. Dziękuję i pozdrawiam.