Płyta główna MS-6747

Witam

Chciałem się zapytać co żle zrobiłem przy podłączaniu komputera dzisiaj zmieniłem płyta ASUS A7V600-X na MS-6747 i wiatrak się włącza a komputer nie reaguję w komputerze mam zainstalowany dysk ATA,Nagrywarkę DVD LITEON i Nagrywarkę CD LG.

Ciężko będzie ci po opisie coś odpowiedzieć na wstępie sprawdź czy masz podpięte wszystkie linie zasilania, przedewszystkim zasilanie procesora (wtyczka 4pinowa znajdująca się po lewej górnej stronie na płycie patrząc od przodu)

Czy aby wentylatory się obracają czy może płyta główna w jakiś sposób pika albo daje jakieś inne oznaki.

PS. post raczej do działu hardware

Witaj

do dwóch styków oznaczonych jako PWR lub POWER podłącz dwa kabelki obudowy opisane tak samo

w taki sam sposób podłacz do styków oznaczonych jako RESET dwa kabelki opisane jako reset

do złącza MSG,LED albo PLED podlącz wtyczkę opisaną w podobny sposób

do złącza opisanego jako HDD LED podłacz kontrolke dysku

http://217.110.237.70/Manuals/6747-engl … S-6747.pdf komputer podpoiłem tak jak na tym manualu

http://w415.wrzuta.pl/obraz/7PVfd7QOWLS/p1040602

Dodane 21.04.2011 (Cz) 16:23

Chyba za słaby mam zasilacz na tą płytę bo jak włączam przycisk POWER to wiatrak tylko pracuję a wgl. 300W L&C to mało jak na tą płytę.

zasilacz za mocny nie jest ale na odpalenie spokojnie powinien wystarczyć, kłopoty mogą się zacząć jak procesor dostanie coś do liczenia lub grafika do obliczeń, przy pracy jałowej powinien jakoś chodzić (nawet niestabilnie ale chodzić) o ile zasilacz jest sprawny.

Co do podpięcia Panelu przedniego, do wtyczki power switch z tego co widzę dochodzi jeden kabel, a do do diody power dochodzą 3 kable, aby komputer załączyć trzeba na chwile zewrzeć pierwszą z drugą nóżką złącza F_P1, wiec jeśli tak jest podpięte 3 przewód od power LED musi robić parę z power switch. Jeśli jesteś wymiare doświadczony to możesz odpiąć wtyczki Power Switch i Power LED i zewrzeć na chwile dwie pierwsze nóżki śrubokrętem jednak tą czynność wykonuj ostrożnie i na własne ryzyko.

Sprawdź czy masz podpiętą wtyczkę pod JPW1

Zasilacz-zasilaczem,ale czy jak włanczasz to jest jakiś dzwięk wydawany?sprawdz czy taśmy są podpięte dokładnie

Nie ma żadnego dźwięku wydawanego a taśmy patrzyłem są podpięte dokładnie.

Dodane 21.04.2011 (Cz) 20:26

Dziękuję wam za odpowiedź w następnym tygodniu będę miał inny zasilacz 450W to się zobaczy. 8)

Dodane 26.04.2011 (Wt) 9:58

Witam

Wczoraj podłączyłem nowy zasilacz i wszystko chodzi tylko nie mogę znaleźć sterowników do chipsetu pod Windows 7 inne sterowniki podeszły od XP.