Płyta główna MSI 865G Neo2 - Wiesza się BIOS

Witam,

mam problem z płytą główną MSI 865G Neo2.

Jakiś czas temu zaktualizowałem BIOS do najnowszej dostępnej wersji 2.5 bo zamierzałem zainstalować na komputerze Windows7. Instalacja i BIOSU i systemu przebiegła bez problemu. Wszystko działało ok do czasu. Pewnego razu nie dało już się uruchomić komputera.

Po włączeniu wiesza się on na ekranie z LOGO. Po nacisnięciu TAB (pominięcie ekranu z LOGO) widać, iż wiesza się na ekranie sprawdzającym RAM oraz wykrywaniu urządzeń:

Checking NVRAM… OK

Niżej wypisane podłączone urządzenia.

Konfiguracja komputera to płyta główna jw.

Procesor Intel Pentium 4 2,8GHz

2xdysk: 80GB ATA, 120GB SATA

Napęd Lite-ON

DDR RAM: 2x1GB 400MHz Kingston, 1x1GB 266MHz

Grafika: GIGABYTE GeForce 6200 256MB DDR2

Po pojawieniu się problemu wyczyściłem CMOS za pomocą zworki na płycie, sprawdzałem baterię. Próbowałem też uruchomić komputer z różnymi konfiguracyjnymi (mniej RAMu, bez dysków HDD, tylko z graf i RAMem) wszystko bez skutku.

Próbowałem też wymusić aktualizację BIOSu z dyskietki naciskając CTRL+Home, ale bez efektu. Nie wiem czy coś jest nie tak czy może nie umiem przygotować poprawnie dyskietki (wgrywam na nią pliki pobrane ze strony producenta i nazwę pliku A6728IMS.250 zamieniłem na AMIBOOT.ROM wg. instrukcji w Manualu)?

Dodam, iż oglądając wszystkie kondensatory stwierdzam, że wyglądają one w porządku.

Proszę o pomoc, nie wiem już co więcej mógłbym zrobić.

Pozdrawiam

Fred

FredFij , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Spróbuj podanymi metodami

http://ocforum.pl/showthread.php/10313- … %C3%B3wnej

Można jeszcze spróbować docisnąć kość biosu, lub zamówić nową kość z allegro czy przejść się do jakiegoś serwisu z programatorem (może bedą mieli kartę diagnostyczną to pokaże co powoduje że się wiesza) i wgrać na programatorze, na 90% masz uszkodzoną kość biosu, lub dane na niej, jak masz możliwości podmienić części lub sprawdzić np grafikę na innym kompie to zrób to.