Płyta główna na LGA 1155 z 3xSATA 3

Witam.

Mam pytanko, mianowicie chce zkaupić 2x500 GB Dysk pod SATA3 żeby zrobić z nich RAID, a dodatkowo na system chciałem wziąć SSD które też jest pod SATA3. A płyta którą do tej pory chciałem kupić to Asrock P67 PRO3. I tutaj nasuwa się pytanie czy na tej płycie jest możliwość zmontowania jakiegoś “rozdzielnika” czy coś, aby można było podłączyć wszystkie 3 dyski, czy trzeba zmienić płytę?

Nie rozumiem co chcesz zrobić. Jaki chcesz RAID zrobić? Połączyc RAID 0 2x500GB i do tego systemowy SSD?

Te dwa dyski po 500 GB podłącz pod SATA 2 (na tych dyskach nie będzie żadnej różnicy pomiędzy SATA2 a SATA3), a dysk SSD podłącz pod SATA 3.

Może trochę zamotałem, ale tak Hurricane, dobrze mnie zrozumiałeś :stuck_out_tongue: Z tego falcon co mówisz rozumiem, że SATA 3 i SATA 2 są ze sobą kompatybilne. Skoro tak to problem zniknął :slight_smile: Dzięki za odpowiedzi.

Dyski twarde (twoje 2x500) nie wykorzystają w pełni SATA2 więc tym bardziej nie wykorzystają SATA3, które powstało z myślą właśnie o dyskach SSD (transfery powyżej 300 MB/s).