Płyta główna nie działa - GA-MA78G-DS3H

Witam mam komputer z płyta gigabyte GA-MA78G-DS3H płyta była sprawna nie używana kilka naście lat w końcu zdecydowałem się złożyć komputer po złożeniu komputera nie mogłem wgrać systemu dałem do serwisu i powiedział że mam stary bios z 2008 roku i się zawiesza powiedział że trzeba zaktualizować bios no to się zgodziłem potem dzwoni do mnie że lepiej działa ale musi wgrać bios jeszcze nowszy też się zgodziłem po kilku dniach dzwoni że wygrał bios ale płyta nie działa nie ma obrazu i nie podejmnie się dalszej naprawy i mam szukać nowej płyty a za nim mu dałem miałem obraz miałem dźwięk biosu a teraz nic tylko wentylator chodzi miałem taka zwykłą kartę diagnostyczna to podłączyłem i pokazało A1 A2 a potem cały czas F2 na drugi dzień spróbowałam jeszcze raz i to samo, a mam włożone nowy procesor nowa pamięć nowe chłodzenie i nowy dysk i wszystko działało dałem tylko do serwisu i nie mam nic oprócz działającego wentylatora .Pomoże mi ktoś czy da się coś zrobić

Co to za serwis, że ci płytę popsuł???
Zepsuli to niech naprawią, albo dadzą inną podobną sprawną!!!

W tym problem że facet nie chce że mną rozwiać skasował mnie 30zl

Nie jest to aż tak stara płyta główna - 2008 rok! Wiele takich pracuje u ludzi bez problemu z Windows’em 10 włącznie. Błąd popełniłeś (jak przypuszczam), wymieniając procesor na nowy (jak rozumiem) bez uprzedniego zaktualizowania BIOSu.

Jeśli masz jeszcze ten stary procesor to spróbowałbym do niego wrócić (zamontować), wyzerować BIOS zworką na odpowiednim gnieździe (nie mogę dotrzeć do instrukcji) lub przez wyjęcie bateryjki BIOSu na kilka minut. Na fotce widzę, że masz na płycie tzw. Dual-BIOS. Jeśli to nic nie da można jeszcze spróbować odtworzenia Dual-BIOSu (ze starym procesoram!) w taki sposób:

Wyłączamy komputer wyłącznikiem na zasilaczu, czekamy 10-15 sek i trzymając przyciśnięty przycisk Power na obudowie włączamy przycisk na zasilaczu.
Teraz czekamy 2-5 sek. aż płyta się włączy i wyłączy i wyłączamy najpierw zasilacz a potem puszczamy przycisk na obudowie.
Po tej operacji włączamy już normalnie zasilacz i potem przycisk power na obudowie.
Komputer powinien się uruchomić w trybie odzyskiwania BIOSu.
PS. Na czas tej pracy nie stosuj żadnej karty rozszerzeń, także tej diagnostycznej.

1 polubienie