Płyta główna nie obsługuje Windows 98?

Probowałem zainstalować dwa systemy windows 98 i xp. Mam dwa dyski ATA 160gb i 10gb.Gdy próbowałem zainstalować Windows 98 na podłączonym jednym dysku tym 10gb pokazał się komunikat że zacznie się instalowanie win98 i po chwili pojawił się czarny obraz i płyta przestała się kręcić.Zrobiłem 2 partycje podstawową i rozszerzoną przez polecenie fdisk sformatowałem na fat32 próbowałem też z jedną partycję i też nic.A gdy chce zainstalować win98 na dysku 160 chce mi formatować cały dysk i utworzyć nowe partycje więc sformatowałem 2 partycje na fat32 ustawiłem jako aktywne i dalej pokazywał się komunikat o tym że chce usunąć dane z dysku i utworzyć nowe partycje spróbował bym to zrobić ale mam na dysku potrzebne dane więc nie chce ryzykować.Na dysku na którym chciałem instalować windowsa ustawiłem jako master. Pytałem się kilku osób i jedna osoba mi powiedziała że to może być wina płyty głównej czy to możliwe?

System Microsoft Windows 98SE ma ograniczenie wewnętrzne, pozwalające na obsługę dysków z interfejsem ATA o pojemności do 137 GB (podłączonych do podstawowego i pomocniczego kanału IDE na tradycyjnej płycie głównej)

Więcej - w linku powyżej

I dodatkowo wiele nowych płyt głównych nie obsługuje starszych systemów niż WIN2000 - poczytaj w instrukcji do płyty głównej.

Sprawdź na stronie producenta płyty głównej czy są dostępne do Twojego modelu sterowniki pod 98. Jeśli są to instalacja 98 jest jak najbardziej możliwa. Spróbuj zainstalować 98 poleceniem setupcor na mniejszym dysku.

:roll: