Płyta główna nie wytrzymuje?

Podkręciłem swojego athlona 3500+ am2 orleans do 2,6ghz mnoznik 10x fsb 261 napięcie 1.45. I tu jest pytanie. Bo po podkręceniu na płycie głownej radiator stał sie bardzo ciepły. przy dłuższym przytrzymaniu ręki prawie parzy. Dlatego pewnie nie moge podkręcić wiecej procka. Mam zamiar przylepić do niego wentyl 4x4. Płyta główna to MSI k9NU neo. Czy jest dobra do kręcenia? I czy przy zamontowaniu wentyla będe mogl lepiej podkręcić procka? PoZdraWiam

Jak już radiator parzy to nie warto kombinować :slight_smile:

Nie to ze parzy ale jest bardzo ciepławy

:frowning:

No to znak że się przegrzewa :slight_smile: Odradzam kombinowanie bo można podkręcać sprzęt ale on też ma swoje granice wytrzymałości

Użyj programu SpeedFan lub Everest do sprawdzenia temperatury procka.

http://img72.imageshack.us/my.php?image=fanhe9.jpg oto screen z speedfana. nieznam sie na tym programie wieć zażuciłem screenem :-o

temperatury są ok

A która temperatura jest od płyty gł?

Sprawdż jeszcze te temp. w Evereście. Oczywiście po obciążeniu (np. SuperPI :slight_smile: ).

BTW, i tak bym na ten radiator jakiś witrak założył, bo on ponoć mocno chamuje OC :slight_smile:

No wiatrak dobry pomysł, będziesz mógł podbić trochę napięcie na chipset, jaki masz wiatrak na procku? Temp. są OK jak nie są przekłamane, cyrkulacja dobra w budzie?

Jakie masz pamięci?

Jaki zasilacz? Firma, model, wat! :slight_smile:

Zasilacz to Chieftec 450watt. Chłodzenie boxowe. Czyli jak schłodze radiator na płycie głownej to moje mozliwości OC sie poprawią?

Złączono Posta : 17.12.2006 (Nie) 10:34

przy obciążeniu temp na procku mam około 42 stopnie. Nie przekracza 45

Powinny.

Nie dochodź do 50*

OTy i nie potrzebne komentarze kosmos.JNJN

Wiecej juz niepodkrecisz bo prawie doszles do max HTT na tej plycie.

nVidia M1697 wytrzymuje owiele wieksze temp.Nawiew na chipset juz ci tu nic niepomoze.

Jeśli już schłodze ten chipset to jest sens dać mu wiecej voltów i wycisnąć wtedy coś z procka?

Jak zawsze. Tylko wszytsko w granicach rozsądku.

Dzielnik na HTT i jest z powrotem ok… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Cos ci sie z HT pomylilo.Wiecej z tej plyty juz niewyciagnie co max ona osiaga HTT270 :smiley:

HT to masz w procach Intela. HTT możesz miec max 1000MHz :slight_smile: Stnadardowo 5x200. Przestawiasz mnożnik i jedziesz dalej żeby nie przekraczać 1000 ;]

Dałem ten malutki wentyl pod 5V wiał naprawde cienko a przedtem mogłem wycinsąć 261 na fsb teraz moge juz 265. dałem na płycie z 2.10v na 2.18v. Jak chciałem dac 266fsb w super pi wyskoczył bład a to dlatego ze znow chipset był gorący to dałem na 265 i chipset jest ciepławy. Liczbe pi regeneruje mi w 35sekund. Czy to dobry wynik?

tak szczerze to nie bardzo.Bo wielkiej różnicy nie zobaczysz a mozesz sobie kompa zjarać wiec nie polecam takich zabiegow bo widzac posty na poczatku tematu to z tej płyty juz zbyt duzo nie wyciągniesz :slight_smile: