Płyta główna po drugiej stronie obudowy?

Witam, z pewnych powodów chciał bym aby moja płyta główna i reszta były po drugiej stronie obudowy, czyli obecnie mam po prawej a ja bym chciał mieć po lewej, czy jest coś takiego możliwe ? Za odpowiedzi dziekuje.

Możliwe przy zmianie obudowy.

Niektóre obudowy (np. Cooler Master) mają montowaną płytę główną odwrotnie- tzn. procesor i pamięci są na dole, karty rozszerzeń na górze, inne tradycyjnie- procesor na górze.

Są też obudowy w standardzie BTX, oprócz orocesora także zasilacz mają na dole, ale one wymagają płyty głównej również w standardzie BTX. Są obudowy uniwersalne ATX/BTX.

Mają montowane na dole jeżeli jest to płyta gł BTX , płyta gł ATX w takiej obudowie i tak znajduje się prawej stronie , jeżeli płyta gł wykonana jest w standardzie ATX nie można jest założyć do innej obudowy jak tylko do ATX a w takich obudowach płyty zawsze i wyłacznie znajdują się z prawej strony , obudowa BTX jest to obudowa “leżąca” natomiast standart atx to w zasadzie obudowy “stojące” choć niekoniecznie, standart obudowy atx/btx umożliwia również zainstalowanie w tej obudowie płyty gł BTX ale i tak jest to obudowa typu ATX.

Odwróć napędy o 180º później obudowe o 180º (połóż na “głowie”)

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :mrgreen: :mrgreen: