Płyta główna pod Procesor AMD Ryzen 7 1700

Witam jaką według was wybrać płytę główną pod procesor Procesor AMD Ryzen 7 1700. Płyta ma wykorzystywać wypełni potencjał procesora, ma być solidną bazą. Komputer będzie służył do testów (3 maszyny wirtualne), oczywiście przeglądanie internetu, odtwarzanie muzyki, filmów Full HD, nie wykluczam gier oczywiście Full HD/60fps. Raczej niema sensu kupować jakiś topowy model płyty głównej klasy premium aby móc w przyszłości zmienić procesor na 3 generacje Ryzen 7, która w krotce wejdzie do sprzedaży. Budżet to maksymalne 500 zł .


lub

Obie mają dobrą sekcję zasilania i chłodzenia. Nie ma też problemu z pamięcią RAM, podkręcaniem.

1 polubienie

MSI B450 TOMAHAWK :slight_smile: starczy do OC

MSI B450 TOMAHAWK z testów które krążą po sieci wynik że nie jest tak różowo, nieco lepiej wypada MSI B450 GAMING, z chipsetem B450 niema płyty do OC, sekcja zasilanie się mocno przegrzewa w niektórych modelach nawet więcej jak 100C

MSI w ogóle jest słabe ostatnio, dlatego Aorusa proponowałem.

ostatnio to youtuberzy składają zestawy na Aurusie albo testują zestawy, marketing po prostu zalega na magazynach, MSI upchnęli, Asus zapłacił czemu nie upchniemy Aurusa. Tak jak pisałem z chipsetem B450 niema dobrej płyty pod ekstremalny OC. Ostatecznie wybrałem MSI B450 GAMING plus, miałem wybrać Asrock Fatal1ty B450 Gaming ale nie było wtedy w sklepie. Co do przecen to liczyłem że cena AMD Ryzen 7 1700 spadnie poniżej 600 zł z boxem ale tak się nie stało obecna cena nowego procesora waha się w granicach 700zł droższy jest od 2600 :kissing_closed_eyes:

no tak działa życie, ale testy, praktyka potwierdzają nieustannie, że to MSI Gaming i Tomahawk