Płyta główna porada

Czy ta płyta główna będzie dobra do komputera za 1500 zł do grania i montowania małych filmów?
Płyta: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-vanguard-b85-s1150-b85-4ddr3-usb3-glan-8ch-uatx-vanguard-b85-vanguard-b85-612983/

Chcę kupić używkę na allegro, jeżeli ta nie jest dobra proszę o polecenie innej.

DDR3? zapomnij

Okej dziękuję za radę, a jaka płyta by była dobra?

To nie takie proste, jaki masz budżet? Bo jeszcze procesor

Na płytę i procesor mam budżet około 450-500zł

Grudzień nie bardzo do kupowania. Najtańszy Ryzen, ale ma kopa. to z 350 zł + płyta (nowa)

Wiem ,że grudzień to nie najlepszy miesiąc do kupowania części więc bardziej celuję w początek stycznia, ale już zastanawiam się nad częściami. Dziękuję za poradę!

ten procek, to akurat moje ogłoszenie. taniej nie ma teraz, za 300 oddam dla użytkownika DP

Dziękuję za ofertę! Jeszce się rozejrzę po rynku i myślę, że w styczniu będzie taniej jak to w styczniu po świętach. :grinning:

Ten procesor pociągnie takie gry jak: Sea of Thieves, GTA V albo małe filmy do montażu?

A jaka karta graficzna?
Na starym GTX 760 grałem w wiedzmina normalnie.

Radeon rx 480 8gb albo Msi GerForce gtx 970 4gb

Rozważyłbym propozycje jajeca, Twoja płyta to kolejny 10 letni złom, ta na AM4 ma max 2-3 lata, możesz też to Ryzena 2000, a przy szczęściu do Ryzena 3000 podbić. W grach jednak wypadałoby mieć coś minimum pokroju 1050TI/rx570.

To spokojnie zagrasz we wszystko

Lepiej coś na chipsecie b450, ale to następne 50 zł

No tak ale to budżetowy komputer więc 150TI/tx570 to już tak trochę drogo. Wydaje mi się, że te karty powinny wystarczyć: Radeon rx 480 8gb albo Msi GerForce gtx 970 4gb

DS3H B450 chodzi w okolicach 250 PLN. Ale to cienka płyta.

Jeśli B450, to przynajmniej trzeba liczyć 350 PLN.

Akurat Twoja powinna mieć wsparcie po aktualizacji do 3100 i innych. :wink:

ASRock > AB350M-HDV

Zależy jak kto liczy drogo, bo ja liczę jako sumaryczną cenę zakupu, a biorąc rx 480, który 5 lat pracował w koparce, to raczej nie pocieszysz się taką kartą kolejne 5 lat.

No i dodatkowo Ryzena 1200 z 1050TI bezproblemowo podepniesz nawet do jakiegoś Silentriuma 350, a rx 480 czy 760 trzeba będzie z drozszym 450W parowac i chłodzić obudowę dodatkowo. :wink:

Chciałbym na komputer wydać ok. 1000zł + karta graficzna

Ja akurat mam tą:


I RX 470, nie z koparki. ( tak na pierwszym razem kupiłem jakieś gówno)