Płyta główna (problem z ram)

Witam. Jestem użytkownikiem płyty głownej MSI P45 Diamond, która według opisów, powinna obsługiwać 8gb pamięci RAM. Miałem wczesniej 2x2gb Zakupiłem wczoraj dodatkowo 2x1gb. Po wpięciu całej 4-ki, monitor jest w trybie czuwania, nic kompletnie nie wyświetla Gdy podłączam każde z tych osobno działa.
Lub jak podłącze 2x2gb działa i jak osobno 2x1gb też działa. Zaznaczam że ramy które dokupiłem są takie same tylko róznią sie gb.

Msi P45 Diamond
Ram Kingston HyperX ddr3 240-Pin 1600 CL9
Zasilacz Ravcore ROCK 750
Grafika MSI N295GTX

@Blackskunkk Witaj na Forum DobreProgramy.

Podpowiem dwie rzeczy, może ktoś jeszcze coś dorzuci.
Zakładam, że kości Ram umieszczasz parami w tych samych kolorowych slotach.

Sprawdzałeś w Bios czy nie ma opcji obsługi większej ilości Ram?
Sprawdzałeś czy masz najnowszą wersję Bios?

Tak już kombinowałem na różne sposoby, parami już też umieszczałem pod kolor slotu.
A w Biosie nie za bardzo orientuje sie jaka to może byc opcja.
Wiem że jakas czesc w biosie jest poblokowana jesli chodzi o zmiane napięć.
A bios tak mam zaktualizowany

Nie wiem czy Twój Bios wygląda identycznie.
Znalazłem tylko jedno ustawienie Ram.
Załóż dwie działające pamięci.
Wejdź do Bios naciskając DEL
Sprawdź to ustawienie Green Power
obraz

Ustaw na Auto
obraz

Potem F10 i Enter

Sprawdź czy włączy się normalnie z dwiema kośćmi , potem wyłącz komputer, załóż 4 kości i włącz.

Własnie sprawdziłem,nic z tego nic to nie zmieniło.

działa tylko 2x2gb lub 2x1 gb.
Z osobna

obraz

obraz

Jeśli dobrze rozumiem, (aż wrzuciłem do translatora :thinking::scream:)
obraz
obraz

Tak to już też sprawdzałem,już niemam sił. Wszystkie sposoby opracowałem z wkładaniem ramu.
Moim zdaniem wina leży po stronie biosu,tylko niemam pojecia w czym tak grzebnąć.

Najnowszy Bios to 1.5
Zapewne jak go wrzucałeś to Bios ustawił się na Default.
Czy po aktualizacji Biosu system Windows ładował się normalnie, czy musiałeś coś przestawiać w Bios?

Jest jeszcze zakładka Cell Menu
Jeśli masz możliwość zrobić zdjęcie tego menu i wrzucić tutaj, byłoby łatwiej.
Mam Manual przed sobą, znalazłem też, że trzeba ustawić zasilanie pamięci ręcznie.

Tzn inaczej,tak myslałem ze jest zaaktualizowany,ja przy tym nic nie kombinowałem.
Patrzałem na wersje w biosie to mi pokazuje v2.61,a na stronie producenta 1.5 wiec chyba tą co mam to jest nowsza

Znalazłem to info na forum MSI, przydała by się też informacja z naklejki Ramu z jakim napięciem pracuje.

na kosciach podane jest 1.7v - 1.9v

Więc teraz sprawdź w Bios ile Volt ma ustawione standardowo jedna a ile druga para kości.
Poszukaj w różnych Menu, gdzie wyświetla Voltage pamięci.