Płyta główna + procesor (platforma Intel) do ~1000zł

Witam,

Aktualnie posiadany zestaw:

GPU: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB

Witaj 

chyba raczej nie w tej kwocie,

sama płyta jeśli ma być z tymi wymogami już dogania podaną kwotę :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/30546317?se=9jCyx9WaaYl8ZjeQhrICbR7H0C1TBDZh&gclid=CMrLxOe7qMgCFYThcgodj5YBLw

a jeszcze do tego dojdzie procesor i żeby to miało sens to brać już ten z odblokowanym mnożnikiem.

Oj kurczę, a czegoś tańszego w formacie mATX nie znajdzie? Hmm, to teraz pytanie czy jest sens kupować Oculus Rifta do w/w sprzętu.

według mnie to raczej nie jest opłacalna zamiana ,czy wymiana.

Ja bym zadał raczej pytanie, czy na pewno jest sens kupować Oculus Rift?

Na pewno FX 8320 to jest słaby wybór pod gry. Na dowolnym i5 uzyskasz lepsze wyniki.

@ Odyniec_Stary A czemu nie ma sensu kupować Oculus Rift? W pracy używam DK2 i to jest niesamowita rzecz (w tym co robię), a co dopiero odpalić sobie jakąś Amnesię czy SOMA na wersji konsumenckiej :wink:

 

Pytanie więc raczej czy do tego zestawu mogę to brać.

A co jakbym zdobył i5 2500K + mobo w budżecie ~600-700zł? Jak on się ma do FX 8320?

istniałaby jeszcze zmiana procka na ten 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i54690-haswell-refresh-636604/

plus płyta,tylko tutaj jest gorzej :slight_smile:

no i tez to pytanie podobne czy jest sens kupować Oculus Rift? :)

Nie do końca rozumiem dlaczego nie ma sensu kupować Oculusa?

To było pytanie skierowane do Ciebie, czy rzeczywiście tej zabawki potrzebujesz? Jeśli tak, to w porządku. 

i5 2500k jest wydajniejszy od FX 8320. Szczególnie po OC, gdzie robi spokojnie 4.5-4.8 GHz na dobrym chłodzeniu.

w tej cenie razem tak ?

no wydajność zdecydowanie większa ,tylko znowu pytanie czy opłacalna.

Tak, w tej cenie bym mógł zdobyć ten sprzęt. No i chłodzenie mam - Grandisa, chyba by dał radę tak do 4.5GHz. Czy wtedy dorównało by to wymogom oculusa?

george32801

to do ilu go podkręcisz to jeszcze ważne jaka sztuka ci się trafi ,

ale ja bym się wstrzymał z tymi wymianami (pomijam zakup Oculusa) bo to może być niewarte skórki za wyprawkę,a pomyślał już o najnowszej podstawce nawet ten bez możliwości podkręcania może okazać się lepszym wyborem (tutaj oczywiście znowu pozostaje kwestia tej płyty i obudowy)żeby to wszystko dopasować ze sobą.