Płyta główna + procesor (platforma Intel) do ~1000zł

(george32801) #1

Witam,

Aktualnie posiadany zestaw:

GPU: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4GB

(Atronics) #2

Witaj 

chyba raczej nie w tej kwocie,

sama płyta jeśli ma być z tymi wymogami już dogania podaną kwotę :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/30546317?se=9jCyx9WaaYl8ZjeQhrICbR7H0C1TBDZh&gclid=CMrLxOe7qMgCFYThcgodj5YBLw

a jeszcze do tego dojdzie procesor i żeby to miało sens to brać już ten z odblokowanym mnożnikiem.

(george32801) #3

Oj kurczę, a czegoś tańszego w formacie mATX nie znajdzie? Hmm, to teraz pytanie czy jest sens kupować Oculus Rifta do w/w sprzętu.

(Atronics) #4

według mnie to raczej nie jest opłacalna zamiana ,czy wymiana.

(Odyniec_Stary) #5

Ja bym zadał raczej pytanie, czy na pewno jest sens kupować Oculus Rift?

Na pewno FX 8320 to jest słaby wybór pod gry. Na dowolnym i5 uzyskasz lepsze wyniki.

(george32801) #6

@ Odyniec_Stary A czemu nie ma sensu kupować Oculus Rift? W pracy używam DK2 i to jest niesamowita rzecz (w tym co robię), a co dopiero odpalić sobie jakąś Amnesię czy SOMA na wersji konsumenckiej :wink:

Pytanie więc raczej czy do tego zestawu mogę to brać.

A co jakbym zdobył i5 2500K + mobo w budżecie ~600-700zł? Jak on się ma do FX 8320?

(Atronics) #7

istniałaby jeszcze zmiana procka na ten 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i54690-haswell-refresh-636604/

plus płyta,tylko tutaj jest gorzej :slight_smile:

no i tez to pytanie podobne czy jest sens kupować Oculus Rift? :)

(george32801) #8

Nie do końca rozumiem dlaczego nie ma sensu kupować Oculusa?

(Odyniec_Stary) #9

To było pytanie skierowane do Ciebie, czy rzeczywiście tej zabawki potrzebujesz? Jeśli tak, to w porządku. 

i5 2500k jest wydajniejszy od FX 8320. Szczególnie po OC, gdzie robi spokojnie 4.5-4.8 GHz na dobrym chłodzeniu.

(Atronics) #10

w tej cenie razem tak ?

no wydajność zdecydowanie większa ,tylko znowu pytanie czy opłacalna.

(george32801) #11

Tak, w tej cenie bym mógł zdobyć ten sprzęt. No i chłodzenie mam - Grandisa, chyba by dał radę tak do 4.5GHz. Czy wtedy dorównało by to wymogom oculusa?

(Atronics) #12

george32801

to do ilu go podkręcisz to jeszcze ważne jaka sztuka ci się trafi ,

ale ja bym się wstrzymał z tymi wymianami (pomijam zakup Oculusa) bo to może być niewarte skórki za wyprawkę,a pomyślał już o najnowszej podstawce nawet ten bez możliwości podkręcania może okazać się lepszym wyborem (tutaj oczywiście znowu pozostaje kwestia tej płyty i obudowy)żeby to wszystko dopasować ze sobą.