Płyta główna przejsciówka na ram

Witam od zakupu nowego kompa raz na około 3 miechy palił sie ram.Zostały mi 2 sockety na ram (działające) . Po zmianie producenta ramu komputer choć na 1gb jest szybszy i stabilniejszy (choć sobie już nie pogram).Mam dużo 1gb dd 2 ramu a tylko 2 działające sockety jest .Zna ktoś jakąś przejściówkę (np z aliexpres ) którą podpinam pod socket i mam dwa sloty.Albo da się jakiśm cudem naprawić tamte popsute??(wiem że dużo sie nawpisywałem a problem można było krócej opisać) jeśli będzie potrzebna specyfkacja proszę pisać .

PS było 4gb
po 1gb ddr 2

W jednym z kompów ram notorycznie przestawał być widoczny.
Problem rozwiązało lekkie spryskanie slotów preparatem do naprawy potencjometrów “kontakt PR”.
Koszt kilka złociszy.
Sprawdź, może u ciebie też pomoże.
Problemem mogą być zaśniedziałe piny, preparat to naprawi.
Uważaj tylko aby nie prysnąć za dużo, on rozlewa się dosłownie po wszystkim, jak przesadzisz to zaleje ci pół płyty.

Swoją drogą tym samym sposobem ożywiłem kartę wi-fi której lapek mi po utopieniu nie wykrywał.

znalazłbym na to środki ale piny podczas wkładania się ocierają i brudów nie powino tam być

Korozja kolego.

http://allegro.pl/kontakt-s-60ml-ag-do-czyszczenia-stykow-spray-i6986238739.html?reco_id=46cd819f-c7e9-11e7-9f59-246e96321b20&ars_rule_id=201 To czasem nie było by lepsze
?

bo ten do tego chyba służy

Jest lepszy sposób:

  • komputer odłączony od zasilania 230 V, możesz również wyjąc baterie z płyty.
  • płaski mały wkrętak o jak najszerszej części do odkręcania, taki aby zmieścił się luźno w bank i delikatnie nim jeździsz po stykach całego banku ( płaską stroną wkrętaka) po obu stronach banku pamięci lub innego gniazda, styki się wyczyszczą mechanicznie i ewentualnie rozruszają i będą stykać. Po zabiegu można wydmuchać banki powietrzem lub odkurzyć.

Na wyrwanie lub skrzywienie styku…

sloty działają pomogła woda utleniona

pamieć ram po prostu przejechałem wacikiem nasączonym wodą utlenioną
.Nie wiem czyt to dobry sposób ale mi pomogło

A tam… jak jakaś oferma będzie to robić, to wszystko możliwe?

Tyle że preparat wyczyści całość jednym pryśnięciem, kompletnie bezinwazyjnie.
Jak możesz uniknąć błędu to go uniknij, zwłaszcza że w tym wypadku koszt jest niewielki a preparat przyda się w wielu zastosowaniach.

Można i tak, ale nie do końca. W sumie nigdy przez lata nie stosowałem tu preparatów, tylko czyszczenie mechaniczne plus odkurzanie. Plus tego też jest taki, że styki zawieszone ulegają rozruszaniu, a preparat tego nie zrobi.

Ale każdy sposób jest dobry, liczy się efekt końcowy.

Patrz, ja prze lata nie musiałem tego robić, jeden jedyny raz z nieszczęsnym HP Workstation DDR2 ECC mi zaczął znikać.

Krew mnie zalewa jak nikt nie pilnuje pisania jednostek na forum, a upierdliwość na język polski przeraża.

Problem najczęściej występuje, gdy komputer stoi długo nieużywany lub pracuje w wilgoci lub użytkownik coś kombinuje i uszkodzi dany bank lub port.