Płyta główna się przegrzewa?

Przypuszczam że zle go założyłem ale nie wiem jak mam to dopasować tak żeby było dobrze zwłaszcza że ta skrzynka PC jest mała i ciężko jest go przykręcić bo jest mało miejsca

Niema potrzeby, nie wpływa na wyniki. Tylko daje się odrobinę, jak się rozpuści pasta, to się ściąga papierem, i znowu odrobinę. Najlepiej po usunięciu pasty, dać odrobinę jeszcze na radiator, i wypolerować papierem, dopiero potem nałożyć pastę i zapiąć.

Tym niemniej nawet jak nie usunie pasy to nie powinno się aż tak przegrzewać, albo zapięcie nie zostało mocno zapięte, albo jak jest dokręcane, to nie dokręcone, lub krzywo, czy może zapiera się o jakiś element.

Poruszaj nim na prawo i lewo, powinno bardzo ciężko się przesuwać. Jeśli lekko chodzi, to albo za słabo dokręcone, albo do góry nogami te blachy/wąsy i za dużo luzu.

Trochę się giba ale leciutko

Może się przesuwać prawo/lewo znaczy tak jakbyś śrubą ruszał. Ale niema prawa być luzu żeby można było kolebać.

Zresztą, odpal, dociśnij z góry ręką i zobacz jak z temperaturami i będziesz wiedział, czy nie za lekko.

A to nie takiego luzu właśnie nie ma, może to musi być jakoś idealnie dopasowane czy co bo już nie mam pojęcia czy czegoś nie uszkodziłem ale no tylko go czyściłem

Jakbyś uszkodził, to by nie leciała temperatura, tylko więcej by się działo. Nie sądzę. Może coś podeszło, np. gruda starej pasty i nie przylega po całości.

Spróbuje teraz go odpalić trochę poprawiłem i dokręciłem mocniej

po samym odpaleniu pc ledwo chodzi i już się takie numery robią czyli coś namieszałem

Zdjąłeś radiator nie ścierając starej pasty, jest ona nierówno rozprowadzona, przy zdejmowaniu radiatora dostały się do niej pęcherzyki powietrza, które sprawiają że traci ona swoje właściwości. Żeby to zadziałało musisz zrobić to prawidłowo. Zetrzyj starą pastę (napisali ci jak) nałóż nową która się równomiernie pod naciskiem radiatora rozprowadzi na IHSie. Każdy powinien znać tę zasadę: zdejmujesz radiator = nakładasz nową pastę. Ta pasta, którą aktualnie masz pod radiatorem już się do niczego nie nadaje bo się przy twoim ciągłym zdejmowaniu i zakładaniu radiatora po prostu „napowietrzyła”

2 polubienia

Chłodzenie jest źle założone tzn. wentylator powinien przepychać powietrze przez radiator i dalej wydmuchiwać ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy a tak to dmucha w złym kierunku do środka i kumuluje temperatury. Cooler to SPC Fera, nie najgorsze chłodzenie i można poprawić jego wydajność montując drugi wentylator na wierzy ale tu mała uwaga, trzeba sprawdzić czy instalacja drugiego wiatraka nie koliduje z kościami ram. Gdyby taka kolizja zachodziła trzeba poszukać wentylatora o mniejszej grubości niż standardowe 25 mm. Bez zmiany pasty CPU nie oddaje właściwie ciepła a samo czyszczenie wieży i wentylatora nie wiele poprawi cyrkulacje.

1 polubienie