Płyta głowna - uszkodzona?

Witam!

Otrzymałem od znajomego płytę ASUSa A7V600-X stara płyta ponieważ pracuję na starym komputerze.

Przełożyłem w płytę wszystko co mam w swoim PC podłączyłem wpiąłem kabel w zasilacz dioda na płycie się zaświeciła jednak przy próbie uruchomienia PC nie wstaje znaczy się nic się nie dzieje komputer nie daje oznak życia poza tym że dioda na płycie się pali.

W czym może tkwić problem??

pewnie żle kabelki od power podłaczyłes

Dobrze podłączone…

Dla pewności złącza od “PWR” stykałem śrubokrętem ale też nie rusza

Zostaw tylko zasilacz płytę glówną z procesorem RAM i grafikę (wszystko oczywiście prawidłowo podlaczone). I uruchom i sprawdź czy da rade wejść do BIOSu

Próbowałem tak, że nie rusza :confused:

Czy wiatrak na procku reaguje przy próbie włączenia (czy zaczyna się kręcić lub czy przynajmniej drgnie)?

Czy wszystkie piny głównego gniazda zasilania są zajęte?

Czy kość z biosem jest w swoim gnieździe?

Sprawdź też czy płyta w jakikolwiek sposób reaguje (sygnały dźwiękowe; kręcenie się wiatraka procka i/lub wiatraka w zasilaczu) gdy wszystko inne poza procesorem jest odłączone (podłączone przyciski i diody obudowy oraz głośniczek i procesor z radiatorem ale zdemontowana karta graficzna i kości ram i wszystko inne).

Wszystko jest podłączone jak być powinno.

Wiatrak procesora nawet nie drgnie, zasilacza tak samo…

Nie posiadam głośniczka więc nie mam jak sprawdzić sygnałów.

W takim razie uszkodzona jest albo płyta albo zasilacz albo oba.

Mam jeszcze jedną płytę asusa starszy model A7V266-C i jest to samo żadnej reakcji.

A zasilacz dobry bo cały czas pracuje

A procesor jest sprawny i dobrze zainstalowany?

tak procek sprawny tak że cały czas pracuje

To jak to w końcu jest: pracuje czy nawet nie drgnie :?:

Płyta główna. Jeśli diody świecą przez moment i gasna a zasilacz nie rusza to znaczy że płyta. Chyba że jest inaczej. Zrób jeszcze jedną czynność. Wyciągnij baterię podtrzymujaca BIOS na parę minut (około 5). Włóż ponownie i sprawdź rekację. Napisz co zaobserwowałeś.