Płyta główna Z chipsetem AMD lub nVidia innego producenta

Witam nie dawno chciałem kopić płytę główna Gigabyte:

LINK

W tej chwili jest brak towaru wiec poszukuje podobnej z chipsetem AMD lub nVidia innego producenta nie koniecznie Gigabyte

do niej mam procesor AMD Athlon 5600+ 2800mhz

Pytania dodatkowe:

Który z chipset`ów jest lepszy AMD czy nVidia nForce ??

Jak kupie płytę z chipset`em AMD i procesor AMD Athlon czy to poprawi jakoś działanie procesora ??

Po za tematem:

Ktoś używał takich przejściówek do HDD i czy to działa ?? Bo mam dysk twardy na ATA a nie chce mi sie go odkładać na półkę.

LINK

Bardzo proszę o długie i dokładne wypowiedzi bo nie jestem najlepszy w te klocki prawdę mówiąc to nie znam sie na sprzęcie komputerowym.

Za wszelką pomoc Wielkie Dzięki !!

Ja mam oddzielny kontroler PCI, który dodaje 2 sloty ATA, ale odradzam Ci go kupować bo ja mam same z nim problemy. Możesz kupić przejściówkę z ATA na SATA i wtedy dysk podłączysz pod slot SATA na mobo.

podaj jaką masz resztę sprzętu

takie przejściówki są 3 razy tańsze na allegro, ale w tej płycie przecież masz kontroler IDE

generalnie nie ma się co napinać na nForce SLI, http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/253664 - bardzo dobra platforma i dobry dźwięk.

Coś lepszego to dopiero pod AM2+ http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/261763 ,ale jeśli nie myślisz o rychłej zmianie procesora to sobie daruj, bo już niedługo będzie wchodzić podstawka AM3

Co do złącza ATA to będę miał podłączone pod nie 2 CDROM`y i zostają mi jedynie złącza SATA wiec tak czy siak muszę jakoś ten dysk podłączyć nie chcę żeby 80GB leżało na szafie i sie kurzyło.

Ogólnie to musi być SLI w zamówieniu mam już wpisane 2x GF 8600GT, a to jest moje zamówienie:

1x Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI <— tego aktualnie brak w sklepie

1x AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W)

1x Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL6

1x Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

2x GeForce 8600 GT Palit 1GB (DDR2) HDMI & DVI (PCI-E)

1x Przejściówka do HDD z ATA na SATA

1x Kabel Assmann HDMI-HDMI 5 m (AK627 - 5 )

Jeśli chodzi o resztę sprzętu to jeszcze go nie mam ale wyżej jest lista tego co będę miał tylko ta feralna płyta główna nie mam jej w sklepie chcę dobrać coś podobnego nie koniecznie na chipset nVidi może być AMD i musi być SLI

Teraz wrócę do moich poprzednich pytań:

ale babola zamówiłeś za tą kase bym miał o wiele lepszy sprzęt, w ogóle bezsens brać 8600gt w sli

generalnie kiepski zestaw, bardzo słabe pamięci, procesor lichy.

Dysk wolny a karty graficzne z ilością pamięci jakiej nigdy nie zdołają wykorzystać.

W dodatku wszystko cholernie drogie.

Jaki zasilacz do tego ?

Jeśli dopiero co to zamówiłeś, lub jeszcze nawet nie zdążyłeś zapłacić to zrezygnuj! Niedawno zostało zaktualizowane prawo dotyczące sprzedaży wysyłkowej. Klient ma prawo oddać towar w przeciągu 10 dni (wcześniej 5dni) bez podawania przyczyny.

a co powiesz o tej płycie. Karty trochę stare, polecam ci nvidie 8800 gs. Najbardziej się opłaca teraz kupić.

No to jeżeli kiepski to podaj coś lepszego tylko nie dodawaj do tego procesorów intela a i karty graficznej nie zmieniaj bo jedna taką mam już w domu dobrze by było żeby grafika działała w SLI :slight_smile: Zestaw może kosztować maksymalnie 1150zł

Ta płyta jest trochę za droga 402 zł to nie za bardzo

Dlaczego nie chcesz Intela ? :?

jeśli masz kasę, to do gier będzie dużo lepszym wyborem. A to że masz już jedną kartę nvidii nie znaczy że masz ją łączyć w SLI. Sprzedaj ją czym prędzej, a do nowego zestawu dobierzesz jakiś chłodny 9600Gt który będzie znacznie wydajniejszy od tamtych dwóch

Nie chce intela bo mój ojciec kupił kompa z procesorem intela i ma z nim same problemy już 3 raz pojechał na gwarancje po prostu AMD dla mnie jest bardziej przekonujący korzystam z nich już ponad 5 lat i nigdy ni miałem problemów z tymi procesorami.

Tego GF8600GT kupiłem miesiąc temu zapłaciłem 300 zł a na GF9600GT nie mam ponad 500 zł, to trochę za drogo. dlatego po prostu teraz chcę dokupić drugiego takiego samego GF8600GT i połączyć w SLI

Kwota tego zestawu nie może przekroczyć 1150 zł

Nie dodawaj grafiki na razie jedną mam w domu i mi wystarczy za miesiąc dokupię sobie drugą żeby mieć SLI

300zł za 8600? przecież za 300zł masz 8800GS, a za 375zł już 9600GT

wystarczy tylko dobrze szukać. np na www.ceneo.pl

Eh ja tu prosiłem tylko o inną płytę główna na chipset AMD lub nVida innego producenta, potem wyszło ze niby zamawiam jedno wielkie G****, a w końcu skończyło sie na tym żeby zrobić nowy cały zestaw. Więc słucham ofert albo inna płyta główna albo cały zestaw. Sam nie wiem już co mam wybrać, namotaliście mi w głowie.

!@#$%^&*()($

Dzięki za te zestawienie ale to nie o to mi chodzi ja wymieniam

procesor

płytę główna

ramy

dysk twardy

a nie cały komputer po drugie nie mam tak wielkiej kasy żeby to wszystko kupić mam tylko 1150 zł

To jeszcze musisz wymienić grafe, bo pewnie masz na AGP, a to już jest przeżytek i nowe mobo nie mają AGP tylko PCI-E.

Nie no nie czytacie ze zrozumieniem czy co napisałem we wcześniejszych postach ze mam już GF8600GT.

:czytaj: