Płyta główna z DDR3

(Damian S100) #1

Witam! mój kolega uparł się że kupi sobie mobo z DDR3 moim zdaniem przy jego budżecie nie warto inwestować w coś takiego on ma około 1500 zł a co wy o tym sądzicie?nie dość że płyta główna jest droższa to ram również ja niedawno kupiłem kompa z DDR2 i nie narzekam

(Bartaz10) #2

Ja bym nie kupował płyty z samym slotem DDR3, za dużo kasy na pamięci trzeba wydać, lepiej niech kupi ze slotami DDR2 i DDR3, ja mam właśnie taką, ale pamięci mam DDR2 są dużo tańsze, a za jakiś czas jak stanieją wtedy można zmienić na DDR3.

(Damian S100) #3

A jaki masz konkretnie model płyty?

(Bartaz10) #4

jak w opisie: GIGABYTE GA-EP35C-DS3R na allegro po 300zł chodzą

(Bartaz10) #5

polecam ci jeszcze te pamięci co mam OCZ Reaper, ja mam 800MHz, ale kup np. 1066MHz, tylko trzeba zrobić aktualizacje biosu do tych 1066

(Blotny) #6

Nie lepiej to poczekać do i7? Wtedy wszystko będzie pod DDR3, bo teraz to ciut nieopłacalne i bezsensowne kupić, by szpanować.

(Błażej) #7

Nawet za rok będzie nieopłacalne

(Blotny) #8

Błażej , nie ma co bawić się w wróżki co będzie za rok. Ważne jest, że:

• w tym momencie DDR2 jest wystarczające,

• DDR3 jest tylko dla szpanu,

• Nehalem będzie "ciężkopodkręcalny"

• 1,65 i większe napięcie pamięci DDR3 w nowej architekturze będzie powodowało uszkodzenie procesora,

• DDR3 będzie rozwijane i upowszechniane w nowych płytach,

• bawiąc się w wróżkę, wywróżam, że za rok pamięć DDR2 będzie kosztować 200zł, a DDR3 50zł.

EDIT:

Scorpio, ale Athlony i Phenomy to nie Nehalemy.

EDIT2:

To jest ironia, bo cięzko mi zgadnąć.

Może i podpisywał umowę, ale jeśliby robili to samo deska w deskę to by była jedna firma, a ceny kosmiczne.