Płyta główna z DDR3

Witam! mój kolega uparł się że kupi sobie mobo z DDR3 moim zdaniem przy jego budżecie nie warto inwestować w coś takiego on ma około 1500 zł a co wy o tym sądzicie?nie dość że płyta główna jest droższa to ram również ja niedawno kupiłem kompa z DDR2 i nie narzekam

Ja bym nie kupował płyty z samym slotem DDR3, za dużo kasy na pamięci trzeba wydać, lepiej niech kupi ze slotami DDR2 i DDR3, ja mam właśnie taką, ale pamięci mam DDR2 są dużo tańsze, a za jakiś czas jak stanieją wtedy można zmienić na DDR3.

A jaki masz konkretnie model płyty?

jak w opisie: GIGABYTE GA-EP35C-DS3R na allegro po 300zł chodzą

polecam ci jeszcze te pamięci co mam OCZ Reaper, ja mam 800MHz, ale kup np. 1066MHz, tylko trzeba zrobić aktualizacje biosu do tych 1066

Nie lepiej to poczekać do i7? Wtedy wszystko będzie pod DDR3, bo teraz to ciut nieopłacalne i bezsensowne kupić, by szpanować.

Nawet za rok będzie nieopłacalne

Błażej , nie ma co bawić się w wróżki co będzie za rok. Ważne jest, że:

  • w tym momencie DDR2 jest wystarczające,

  • DDR3 jest tylko dla szpanu,

  • Nehalem będzie “ciężkopodkręcalny”

  • 1,65 i większe napięcie pamięci DDR3 w nowej architekturze będzie powodowało uszkodzenie procesora,

  • DDR3 będzie rozwijane i upowszechniane w nowych płytach,

  • bawiąc się w wróżkę, wywróżam, że za rok pamięć DDR2 będzie kosztować 200zł, a DDR3 50zł.

EDIT:

Scorpio, ale Athlony i Phenomy to nie Nehalemy.

EDIT2:

To jest ironia, bo cięzko mi zgadnąć.

Może i podpisywał umowę, ale jeśliby robili to samo deska w deskę to by była jedna firma, a ceny kosmiczne.