Płyta Główna z procesorem


(Sagnol) #1

Mam takie pytanko szukam dobrej płyty glownej z procesorem do 250-300zł oczywiscie na allegro. z gory dzieki


(JNJN) #2

Dobrej i na Allegro to ciężko,w ogóle nie polecam tam kupować,podejdż do komisów,przynajmniej masz gwarancje i jak coś to można oddać.

Musisz wziąść pod uwagę że te podzespoły będą miały z 5 lat i swoje już przepracowały i lepiej brać płytę która pracowała niż tą co leżała 5 lat na magazynie nie używana.


(Farall) #3

Nie przesadzajmy z tym allegro, mam tam kupione połowę zawartości kompa ( wtym płytę i procesor właśnie) i nie narzekam. Ostrożnym oczywiście trzeba być, ale żeby tak zaraz “odradzam”…

Stacek nie napisałeś czy masz jakieś preferencje (intel, amd czy wszystko jedno?), czy masz juz pamięć do tej płyty (jaką?). To samo z kartą graf - masz? jesli masz jakąś starszą na na AGPx2 to do nowszych płyt też nie będzie pasować. Napisz coś więcej, do czego to ma być komp (gry, internet czy co?).


(JNJN) #4

Każdy wie swoje - jest to kupowanie kota w worku,oczywiście nie można powiedzieć że Allegro jest be - pisze nie polecam, a nie zakazuję.

Jeśli już to sprzedający ma być w okolicy Twojego miejsca zamieszkania,jedziesz to niego testujesz i daje na to gwarancje(bierzesz dokładne namiary na gościa) - niby 300 zł, a piechotą nie chodzi.

Kupuj płytę firmówkę, i taką aby pozostałe komponenty co masz pasowały.