Płyta główna zepsuta?Pilne

(system) #1

Witam . Mam wielki problem . ZŁożyłem nowego kompa no i wszystko po podłaczałem jak jest w instrukcj. Po uruchomieniu nie mam obrazu. tak jakby była wina kart graficznej. Karta graficzna ATI READEON X1650 PRO a płyta główna to ECS ElITGROUP P4M890T-M. Ale nawet głośniczek nie daje dźwięu czy są błędy. A czy może być wina ram bo mam teraz włożone DDR-2 667 a w instrukcji jest napisane że obsługuje 400 i 533? czy wie ktoś czego to mogą być przyczyny niesprawności kompa?Proszę o szybką odpowiedź

(Cosik Ktosik) #2

Brak dźwięków z głośniczka oznacza uszkodzenie płyty głównej.

Wyjmij wszystko z komputera. Wyciągnij też grafę i pamięć, zrób reset biosu zworką,zobacz czy głośniczek będzie dawał sygnały.

Najpierw jednak upewnij się,że tak płyta przekazuje błędy, niektóre Asusy miały komendy głosowe podawane na zwykłe głośniki.

Sprawdź kondensatory na płycie i spróbuj z innym zasilaczem.

(system) #3

Aleto wszystko nowe . Zasilacz dobry. Wszystkie wiatraczki działają. Ale obrazu nie ma

(Cosik Ktosik) #4

Nowe, czy nie, nie działa. :frowning:

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie do płyty głównej i karty graficznej?

Jeżeli tak, to spróbuj uruchomić z samym procesorem (i wiatraczkiem na nim). Powinien piszczeć, jak nie piszczy to płyta najprawdopodobniej jest uszkodzona (taki trafił się Tobie niestety egzemplarz). Odłącz wszystko i sprawdź, jak piszczy to się ciesz, podłączaj po kolei resztę. Najpierw RAM, potem grafę, na końcu dyski i resztę.

(Adax22) #5

Co z tego ze nowe? wystarczy ze nie właściwie podłączyłeś PWR i PBR i komp się nie uruchamia w dobrym układzie wystarczy właściwie podłączyć i komputer się włącza w gorszym płyta do kosza lub naprawy Uszkodzenia płyty powstałe wskutek przepięcia w sieci elektrycznej, błędnego podłączenia zasilania, wyładowań atmosferycznych najprawdopodobniej nie zostaną uznane przez gwaranta w ramach udzielonej gwarancji.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 17:37 został dopisany post przez dekanet

Wiatraczek nawet na zepsutej płycie się kręci bo to oznaka że jest zasilanie i tylko tyle.

(Cosik Ktosik) #6

Do tego można jeszcze dodać ładunek elektrostatyczny z odzieży lub samego montującego i płyta staje się aniołkiem.

Czy to jest ta płyta: http://www.ecsusa.com/ECSWebSite/Produc ... 7&LanID=16

Ona nie obsługuje pamięci 667

(Adax22) #7

Zgadzam sie z cosik_ktosik Ram też może być przyczyną a i brzęczek czy inaczej głośniczek systemowy można źle podłączyć i wtedy tez nie ma dźwięków.

(system) #8

wielkie dzięki już wszystko działa...

(Cosik Ktosik) #9

To znaczy, co było?

(Lukas319) #10

hej Koledzy moze mi ktos pomoc?

moj sprzet to duron 1200 płyta głowna asus a7v880. karta graficzna nnida geforce fx5500. komputer mi sie wiesza przy słuchaniu muzyki i ogladaniu filmow. pomocy