Płyta główna zepsuta?Pilne

Witam . Mam wielki problem . ZŁożyłem nowego kompa no i wszystko po podłaczałem jak jest w instrukcj. Po uruchomieniu nie mam obrazu. tak jakby była wina kart graficznej. Karta graficzna ATI READEON X1650 PRO a płyta główna to ECS ElITGROUP P4M890T-M. Ale nawet głośniczek nie daje dźwięu czy są błędy. A czy może być wina ram bo mam teraz włożone DDR-2 667 a w instrukcji jest napisane że obsługuje 400 i 533? czy wie ktoś czego to mogą być przyczyny niesprawności kompa?Proszę o szybką odpowiedź

Brak dźwięków z głośniczka oznacza uszkodzenie płyty głównej.

Wyjmij wszystko z komputera. Wyciągnij też grafę i pamięć, zrób reset biosu zworką,zobacz czy głośniczek będzie dawał sygnały.

Najpierw jednak upewnij się,że tak płyta przekazuje błędy, niektóre Asusy miały komendy głosowe podawane na zwykłe głośniki.

Sprawdź kondensatory na płycie i spróbuj z innym zasilaczem.

Aleto wszystko nowe . Zasilacz dobry. Wszystkie wiatraczki działają. Ale obrazu nie ma

Nowe, czy nie, nie działa. :frowning:

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie do płyty głównej i karty graficznej?

Jeżeli tak, to spróbuj uruchomić z samym procesorem (i wiatraczkiem na nim). Powinien piszczeć, jak nie piszczy to płyta najprawdopodobniej jest uszkodzona (taki trafił się Tobie niestety egzemplarz). Odłącz wszystko i sprawdź, jak piszczy to się ciesz, podłączaj po kolei resztę. Najpierw RAM, potem grafę, na końcu dyski i resztę.

Co z tego ze nowe? wystarczy ze nie właściwie podłączyłeś PWR i PBR i komp się nie uruchamia w dobrym układzie wystarczy właściwie podłączyć i komputer się włącza w gorszym płyta do kosza lub naprawy Uszkodzenia płyty powstałe wskutek przepięcia w sieci elektrycznej, błędnego podłączenia zasilania, wyładowań atmosferycznych najprawdopodobniej nie zostaną uznane przez gwaranta w ramach udzielonej gwarancji.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 17:37 został dopisany post przez dekanet

Wiatraczek nawet na zepsutej płycie się kręci bo to oznaka że jest zasilanie i tylko tyle.

Do tego można jeszcze dodać ładunek elektrostatyczny z odzieży lub samego montującego i płyta staje się aniołkiem.

Czy to jest ta płyta: http://www.ecsusa.com/ECSWebSite/Produc … 7&LanID=16

Ona nie obsługuje pamięci 667

Zgadzam sie z cosik_ktosik Ram też może być przyczyną a i brzęczek czy inaczej głośniczek systemowy można źle podłączyć i wtedy tez nie ma dźwięków.

wielkie dzięki już wszystko działa…

To znaczy, co było?

hej Koledzy moze mi ktos pomoc?

moj sprzet to duron 1200 płyta głowna asus a7v880. karta graficzna nnida geforce fx5500. komputer mi sie wiesza przy słuchaniu muzyki i ogladaniu filmow. pomocy