Płyta główna - zgodność z procesorem

Witam. Mam w tej chwili wadliwą płytę główna: ID płyty głównej 06/20/2007-MCP55-M2N-E-00 , która przy dużym obciążeniu sprzętu powoduje wyłączanie się komputera. Byłem w serwisie i podobno zasilacz, grafika i dysk są w pełni sprawne i problem leży prawdopodobnie w płycie głównej.

Na allegro znalazłem płytę główną WINFAST MCP61DM2MA SOCKET AM2. link: http://allegro.pl/nowa-plyta-glowna-win … 51044.html

Mój procesor to: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2612 MHz

Karta graficzna: geforce 8600GTS

Niestety jest w tej chwili pewien problem z płytami AM2, bo jest ich już mało w sprzedaży. Czy ta którą znalazłem się nadaje i będzie w pełni pasowała do mojego zestawu?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Popraw link do aukcji Allegro i podaj jaki masz zasilacz.

Tu masz nową - http://www.morele.net/plyta-glowna-asro … cc-313415/ , która obsługuje twój procesor - http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N68C-S%20UCC

Gonzoleo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki za odpowiedzi i za link z nową płytą.

Posiadam zasilacz 400W Feela. Czy istnieje szansa, że mimo braku przepaleń 4 letni już zasilacz po prostu sam z siebie w momencie przeciążenia to powoduje ? Czy jednak raczej to wina płyty głównej ?

ps. Jestem dość mało obeznany i widzę, że ta nowa karta podana w linku ma gniazdo AM3, ale faktycznie procesor jest na liście obsługujących, wszystko będzie dobrze ?

Pozdrawiam.

Zanim wymienisz płytę główną pożycz jakiś porządny zasilacz i sprawdź jak komputer będzie się zachowywać.

Zasilacz FEEL jest z carnej listy i w zdecydowanej większości przypadków na forach zalecają wymienić. Ciężko jest w Twoim przypadku twojego egzemplaża zasilacza stwierdzić czy napewno jest w pęłni sprawny pomimo że był w serwisie. Twoje podejrzenie i rgabrysiaka że zasilacz też może być przyczyną wyłączeń komputera są prawdopodobne i widać że jesteś myślący dobrze kojarzysz. Jak jeszcze uzywasz ten zestaw to sprawdź czy zasilacz nie jest gorący po jakimś okresie użytkowania przez dotknięcie obudowy w tej części gdzie jest zamontowany. Ja też miałem FEEL-a do niedawna i nieraz lubiał być dosyć ciepły. Jednak do Ciebie należy decyzja o wymianie zasilacza a jego niesprawność się ewentualnie potwierdzi jeśli po wymianie płyty głównej objawy wyłączania komputera dalej będą.