Płyta Główna

Witam, mam taki problem prawdopodobnie przypaliłem płytę główną ponieważ komputer się włącza ale mam czarny ekran, informatyk w serwisie po 30 min oględzinach stwierdził to samo, i takie pytanie odemnie czy da się to jakoś sprawdzić wiem że inne podzespoły działają np. ram, zasilacz, karta, dyski i procek prawdopodobni też działa choć nie jestem pewien na 100%. I czy wystarczy wymienić płytę główną i wszystko będzie ok?

Podaj jeszcze marke i moc zasilacza.

Da radę sprawdzić. Zasadniczo to właśnie zrobiłeś - zakładając że “informatyk w serwisie” nie ograniczył się jedynie do wlepiania w nią wzroku przez 30 min. Oczywiście możesz też oddać płytę do elektronika, który przy pomocy wiedzy i przyrządów pomiarowych będzie w stanie określić dokładnie co się stało. Sęk w tym, że bywają uszkodzenia których nawet elektronik nie naprawi, więc ponoszenie kosztów diagnostyki może okazać się zupełnie nieekonomiczne. Teraz wszystko zależy od tego jaka to była płyta, i jakie są pozostałe podzespoły - bo może się okazać że na wymianie płyty się nie skończy.

Akurat w pracy jestem więc nie podam nazwy płyty ani zasilacza ale płyta główna to jakiś szit za 160 zł przypaliłem ją w ten sposób że kolega wyjął mi ram jak komp był podłączony do prądu, informatyk sprawdzał poprostu wszystkie części czy działają i stwierdził że to wina płyty co sam stwierdziłem w domu. Reszta podzespołów to gt 610 karta, 4 gb ram noname, procek amd 4100. Raczej działają te podzespoły więc zamówie tą nową płytę główną to tylko 160 zł mam nadzieje że po chodzi komp jeszcze trochę a jak nie to tyko kasę stracę najwyżej ;d

 

Ogólnie to chciałbym się właśnie upewnić że to na 100% płyta jest przypalona żeby tą kasę jednak rozsądnie wydać i myślałem że są jakieś metody lub coś w tym stylu żeby to sprawdzić aby był pewny.

Jak informatyk sprawdzał pozostałe podzespoły, że działają nie znam lepszej metody. Kolegę możesz nominować do “informatyka” roku szkoda, że procka nie wymieniał na włączonym kompie ale widziałem już magików, którzy wycinali w ramie “rowek” bo pamięć im nie pasowała do płyty głównej (mowa o DDR1 vs DDR2).

noopek2  proszę zapoznać się z  tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zakładania-i-edycji-tematu/

 

a następnie  zmienić tytuł wątku na konkretny.

 

Zignorowanie prośby  będzie skutkować usunięciem topica z forum.