Płyta główna

Witam ! padła mi płytka 700n400 L więc kupiłem na allegro pro 2 używaną ale spoko i teraz lekki problemik mnie spotkał.Mianowicie PRO 2 ma dwa wejścia dodatkowe żeby podpiąc jeszcze np 2 dyski .Chciałem to uruchomic i nie bardzo wiem jak prawdopodobnie chyba w biosie ale czy mógłby mi ktoś pomóc jak to zrobic krok po kroku i czy musza byc podpiete dyski tylko na 133 czy na 100 też moga być.Proszę o poważną pomoc, dzięki !!

Nie bardzo wiem o jakiej płycie gł. mówisz, te symbole co podałeś jakieś dziwne są. Ale jeśli to cos podobnego jak w mojej (Abit vp6 z 4 wejściami IDE) to te dwa dodatkowe są obsługiwane przez osobny kontroler, nie zintegrowny z chipsetem. Ten osobny chip wymaga osobnych sterowników (pewnie do ściągnięcia ze strony producenta płyty) i umnie jest nie do odpoalenia bez systemu operacyjnego. Mogę te stery do niego zainstalować tylko spod Windowsa, spod biosu się nie da tych kanałów uruchomić. ogólnie, jeśli w twojej płycie jest to rozwiązane w ten sam sposób to potrzebujesz specjalnego sterownika. Producent płyty pewnie go udostępnia na swojej stronie www

No tak nie napisałem jaka płytka, chodzi o GIGABYTE GA-7N400 pro 2.Wszystko jest ok odpowiedx jest wyczerpująca tylko jaki to teraz sterownik skoro tam jest tego duzo.? MUszę trochę pogłówkowac ale wielkie dzięki.

Twoja płyta gł posiada 2 sloty do podpięcia dysków ATA(tasma szerokaokoło 5 cm) i 2 sloty SATA(taśma znacznie wąższa około 2 cm) a żeby podpiąć dyski do tego SATA potrzebne są również takie dyski czyli SATA.

lub przejsciówka SATA - PATA na allegro po ok 35 zł

stary dysk da sie podłaczyć do sata to samo tyczy się innych napędów…

No tak to wszystko to ja wiem , dla formalności podaję link gdzie mozna zobaczyc płyte pro 2 http://www.mFoto.pl/uploads/1041/pro-2_23502.jpg i dwa wejścia ATA są zaznaczone na czerwono.CHodzi mi o to jak je uruchomic żeby dyski działały FARAL mi poradził zeby sćiągnąć stery i miał rację bo na stronie producenta są i je ściągnąłem ale teraz chodzi o ustawiena biosu czy tam coś trzeba zmienic ?