Płyta główna

Mam stary komputer tzn.

procesor Athlon 900 AMD

Płyta główna ECS K7VZA-686 VIA

Pamięc DIMM 128 MB

Pamięć DIMM 256 MB

Dysk Maxtor 40 GB

Dysk Maxtor 120 GB

Grafika AGP 32 GeForce2 MX200

Stacja DVD x16/48 LG

Stacja CD-RW 32/10/40 LG

Karta sieciowa Compex 10/100 PCI

Niestety ten komputer już tragicznie działa.

I chciał bym kupić sobie jakieś nowy, alejak przypuszczam to napędy jak i dyski mógł bym wźąśc ze starego. Ale jaka musiała by być nowa konfiguracja, żeby własnie dyski i napędy pasowała - oraz jednoczesnie chciał bym wykorzystać kości pamieci RAM ( wiem, że są stare, ale czy nie dało by rady jakoś ich wykorzystać … ).

W jakich cenach myslicie, że był by jakiś porządny zestaw.

Oraz jak znacie jakieś adresy, nazwy sklepów w Warszawie, to jak mozecie podac ( oraz podajcie, czy do komputera jest jakieś oprogramowanie czy nie … )


W nowym zestawie chciał bym, żeby minimum było Athlon 2600+Barton ; Radeon 9600 128MB ( ale jeszcze nie wiem jaka wersja ); Abit NF7-S (v2.0) ( ale to zależy - co chcę, zeby były 2 wejścia sdram i 2 ddram )

Z tą płytą na dwa rodzaje pamięci to może być problem :frowning:

A poza tym chcesz mieć dobrego proca, dobrą płytę i dobrą grafikę, ale stare pamięci. To ci bardzo spowolni kompa i nie wykorzystasz możliwości sprzętu. Pomijam już, że Abit NF7-S obsługuje tylko DDR-y, a twoje pamięci to SD-RAM-y. Na twoim miejscu dołożyłbym 350 zł. i kupił 512 MB DDR. Możesz trochę zaoszczędzić, zmieniając grafę z Radeona 9600 na Radeona 9550 lub G-Force 5500. Są niewiele słabsze.

Tutaj masz link do sklepu internetowego, gdzie rozeznasz się w cenach i korzystając z konfiguratora, możesz dobrać sobie optymalny zestaw.

http://sklep.komputronik.pl

Konfigurator masz w zakładce “Zestaw komp.”

Upd.

Uwaga co do pamięci- jest tam firma Wilk. To polska firma, ale b.dobra. Robią pamięci na markowych kościach Infineona, a są sporo tańsze od markowych pamięci.

Tak wiem, też korzystam z komputronika. Jeden z najlepszych sklepów jak i w necie tak i normalnie. Ale na razie niestety jestem zmuszony wykorzystać stare ramy, a potem oczywiście te wywalę i wrzóce 2 nowe kostki po 512, ale teraz musze wykorzystać stare, bo kompa potrzebuję pilnie a brak kasy …

I wszystko chce po kosztach…

Powiem tak nie praktykuje się czegoś takiego, ale Ty decydujesz.

Z tego komputera można wykorzystać tylko dysk 120 i ewentualnie napędy.

Reszte sprzedać na części.

dlaczego?? ja bym sobie jeszcze tą 4o zostawił :slight_smile: zawsze może się przydać :stuck_out_tongue:

pamięć absolutnie do wymiany, już się nie stosuje takich archaicznych urządzeń :!: a korzystanie z nich na takiej konfiguracji jaką sobie wymarzyłeś kompletnie mija się z celem gdyż tylko stracisz na wydajności :!: :!: :!: lepiej kupić słabszą płytę główną i grafikę i do tego DDR :slight_smile:

A tu co by można było zmienić:

Procesor: Intel Pentium 4A 2400MHz (18*133)

Płyta główna: Jetway P4MFA

Pamięć : 256MB (PC2700DDR SDRAM)

Karta graficzna : Geforce 4 MX 440

dzwięk : VIA AC 97 Enhanced Audio Controller

No ale tak jak pisałem w powyższym poście, brak kasy.

Bo kości sdram teraz za grosze mozna sprzedać, a nowe ddr kosztuje dość sporo.

I dlatego czasowo musze pokorzystać ze starych sdram i potem przejśc na ddr.

Nie weim czy takie archaiczne.

Ramy są firmy SPECTEK:

P16M648YLE57-133CL3A

128 MB PC133 SDRAM

P32M648YAC-75AR

256 MB PC133 SDRAM

siembiges wolę Athlona niż Pentiuma.

Oraz wolał bym też Radeona zamiast GF.

Ale czy istnieją płyy gdzie 2 sa wejścia nowe a 2 stare ( bo np. na allegro widziałem takie - http://allegro.pl/show_item.php?item=32582049 )

dyski HDD i napedy optyczne zostawiasz reszte ,sprzedajesz

kupujesz tak plyte powiedzmy MSI lub AOpen

bardzo dobre i tanie

znakomite do podkrecania

ramy 256/512 DDR 400 na poczatek Kingstona lub TwinMosa

procesor jak lubisz podkrecac

szukasz wersje Athlona XP (B) 1800,1700

z serii JIUHB,JIUCB o napieciu 1,5v

litera 3 od konca (L)

poszukaj na allegro np.

karta graficzna raczej Geforce FX 5700 +

najlepiej firmowa Gainward, Gigabyte,

zreszta karte zostawiam tobie do wyboru

moze np. lubisz Radeony

do procka kupujesz chlodzenie np.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32761878

odradzam wentylatory z regulowanym obr.

wentyl do obudowy 80mm takze

NO tak, ale ogólnie chodzi mi o waszą pomoc w znalezieniu płyty głównej jedneoczesnie na nowe i stare ramy …

Cena max do 500 zł.

eh do max. 500zł :?: noto sprzedajesz stare pamiatki, i kujesz Abita NF7 za ok. 300zł, i kostke ramu 512ddr400 :slight_smile: i jezdzisz na nowym :slight_smile:

No ale na razie musze zostać na starych.

Powiedziałem max. ale właśnie za taka gdzie beda stare i nowe ramy obsługiwane.

PS. Nie ma gdzie sprzedać tych starych a jak sprzedam to za 100 - 120 zł, a nowe 512 kosztuje ponad 200 zł.

wiec nie opłaca mi się na razie, jak stanieja to kupuję nowe ddr a te wywalam …

Poprawka - DDRAM 512MB/400 KINGSTON kosztuje 451 zł .

Więc napewno tyle teraz za pamiec nie dam. Jak ztaniej do 300 zł. to moge wźąść … I to mnie zmusza do starego ramu … :frowning:

Mario a co proponujesz .Nie znam się na tym i proszę o opinię.

coś od Radeona 9550XT w góre, a ze stajni nvidii coś pokroju 5700, ale nie żadne LE :wink:

Dzięki. A płyta główna powiedzmy do 400 zł.

Płyta do 400 zł. ale jaka na stary czy na nowy ram.

Bo na stary to tak bo 400 zł. ( płyta) + 0 ( stary ram ) = 400 zł.

bo inaczej 400 ( płyta ) + 400 ( nowy ram ) = 800 zł. więc

coś takiego to napewno nie.

płyta oczywiście na nowy ram DDR 400 II

Nie na stary i na nowy, bo skoro mam stary ( 400 MB ) a za nowy musial bym zapłacić + 400 ( 512 MB ) to na razie nie jestem na tyle głupi, żeby ten wywalać, a kupować nowy.

I musze kupić płytę na stary sd-ram i nowy ddram.

Abit IC7

Przecierz Abit IC7

to najgorsza płyta główna.

Jedynie na Pentium i Celeron, ale i do tego strasznie wadliwa …

Dużo lepsza jest Abit NF7