Płyta graficzna msi GE620 DX

Chciałbym zwrócić się do Was z pomocą, gdyż nie jestem doświadczony w temacie komputerowym. Mam nadzieje, że pomożecie :slight_smile:

A mianowicie od niedawna mam laptopa msi GE 620 DX i chciałem zainstalować gre: PES 12 ale wywala mnie do pulpitu. Wszedłem w ustawienia i tam jest napisane:

CPU: Intel® Core i5-2430M CPU @ 2.40GHz x 4 ‎(2.40Ghz)‎ GOOD

RAM: 7.9 GB GOOD

GPU: Intel® HD Graphics Family ‎(PS3.0/VS3.0)‎ UNABLE

VRAM: 64MB UNABLE

Prosze Was o pomoc. Może mam coś zainstalować coś zmienić?? Na internecie pisało że ten laptop ma 2GB VRAMu, dlatego nie wiem dlaczego tak jest. Dodam jeszcze,że takie tytuły jak Mass Effect 3, Gothic 3, Assasin Creed Revelations, czy nawet Fifa 12 chodzą bez problemu. Mam tylko problem z PESem 12 i GTA IV. Co znaczy to UNABLE i dlaczego tak się wyświetla??

Z góry dziękuje :slight_smile:

odrazu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Z tłumaczenia wynika, że niewydolna jest karta grafiki, (Unable=niezdolny).

Jeśli masz oryginalną grę, to na pudełku pisze, jakie są wymagania sprzętowe.

No dobrze rozumiem że UNABLE znaczy niezdolny, ale moje pytanie jest tak naprawde co musze zainstalować albo zmienić żeby mi chodziło. Dodałem, że chodzą mi takie gry jak FIFA 12. W czym leży problem? Mój laptop ma 2GB VRAM, a w ustawieniach PES 12 pisze że mam 64MB i jest niezdolny.

Oficjalne wymagania PES 2012:

Gry w zasadzie nie wspierają w pełni zintegrowanych odpowiedników kart graficznych (AMD/NVIDIA) oraz chipsetów graficznych Intel.

Można jaśniej ?? :smiley: Co moge zrobić żeby mi zaczęło chodzić ?

Musisz kupić kartę graficzną. Na zintegrowanej sobie nie pograsz.

MSI GE620DX ma technologię Optimus, co oznacza, że są w laptopie 2 karty graficzne: dedykowana Nvidii i zintegrowana Intela. W grze pokazuje Ci kartę zintegrowaną, na której sobie nie pograsz. Aby rozwiązać problem musisz zmienić ustawienia karty graficznej tak, aby gra zawsze startowała na dedykowanej GF GT555M.

Pozdrawiam

Byłbym niezmiernie wdzięczny jakbyś mi jeszcze wytłumaczył jak to zrobić :slight_smile:

Mam GE620.

Odpal grę przez nvidie :wink:

http://imageshack.us/photo/my-images/443/beztytuuuhhe.png/

Ale lepiej ustaw sobie w panelu NV, aby Ci odpalała ta gra przez nvidie a nie przez intela :wink:

Nawet nie wiem jak Ci podziękować… Pomogło :slight_smile: Wielkie dzięki!

Temat uważam za zamknięty.

Jakbyś chciał wylączyć throttling cpu w swoim msi to zajrzyj Tutaj

Dzieki za dodatkowe porady, ale podałbyś mi link do tego programu? Nie moge go znaleźć na dobrych programach. Same niepewne źródła. Bo musze przyznać że z przegrzewaniem jest problem :frowning:

Tutaj masz link

W tym poradniku co dałem, nie wyłączaj turbo boost bo coś u mnie pojawiały się artefakty w grach i błędy np. w f1 2011 ekran zanikal. Po prostu wejdź w bios wyłącz “Intel Speed Step”, a potem włącz program throotle stop.