Płyta i procesor obsługują Ram 1333Mhz mam kości 1600Mhz czy to będzie działać?

Witam posiadam procesor Intel i3 2100 3.1Ghz który obsługuje pamięci 1066 i 1333Mhz posiadam również 2 kości ram które mają 1600Mhz czy po włożeniu takich ramów do komputera będzie on działał? Planuję też kupić nową płytę która też ma max. 1333Mhz. Czy płyta Asus P8H61-M LX2 wystarczy do tych podzespołów
Intel i3 2100 3.1Ghz
Ram 2x4gb 1600Mhz
Radeon R7 250X (1GB)
Zasilacz Akyga 600W (Nowy) lub SilentiumPC Vero L1 600W (Używany) co wybrać?
2x Dysk SSD 64GB i 128GB

Pozdrawiam

jprdl jak masz wszystko to po prostu to złóż i uruchom
opcje są 4
1 Nie zbotuje
2 Uruchomi się z obniżonym profilem na 1333mhz
3 Sam będziesz musiał to zrobić
4 ruszy na 1600mhz
Po co kupujesz nową płytę do tego zabytku
Jeśli chodzi o zasilacz to ile masz na to pieniędzy. Z tych dwóch to używany SPC

Właśnie nie mam wszystkiego nie mam płyty bo się spaliła i muszę kupić nową
Sam będę musiał obniżyć profil?
Gdyby było mnie stać na wszystkie nowe podzespoły to tego pytania by nawet nie było a co z tego że to zabytek dla mnie wystarcza

Z zasilaczy niskiej jakości jak Akyga na twoim miejscu wyleczyłbym się. Lepiej wziąć używany, z komponentami dobrej jakości. To zaprocentuje większą żywotnością zestawu i większymi możliwościami rozbudowy w przyszłości. Komentarzami kolegi wyżej nie przejmuj się, zapewne zbyt dużo wolnego czasu (ferie w szkołach) daje się we znaki. Zestaw poradzi sobie z grami, ale tylko na niższych ustawieniach graficznych. Nie każdego stać na i7 i mocne gtx, tutaj się zgodzę.
Pamięci 1600MHz będą działać na podanej płycie. Będziesz musiał włączyć profil x.m.p. Inaczej z automatu zadziałają na 1333MHz.
Adekwatna cena za podstawową płytę pod LGA1155 to okolice 150-160zł. Za 220zł kupowałem swego czasu (grudzień 2013) Asusa P8Z68V czy P8P67 za 240zł. Dziś ceny z tego co widzę wydają się mocno zawyżone. Wręcz absurdalne jak widzę 340zł za podaną P8Z68V, nawet bez maskownicy czy innych akcesoriów… Swoje zrobiły na pewno filmiki typu Komputer za (…). Świetnie czyszczone są aukcje starych wyeksploatowanych biurowców, poserwerowe Xeony i inne nie do końca atrakcyjne podzespoły.

Też nie mam zaufania do tych zasilaczy ale patrząc z jednej strony to są nowe a dobrej marki używany zasilacz może być w różnym stanie może podziałać 3mc 6mc i się zepsuje.
Wiem że tylko na niższych ustawieniach bo już korzystałem z tego komputera przez rok ale prawdopodobnie przez stary 450W zasilacz modecom feel spaliła mi się płyta główna zawiozłem komputer do serwisu powiedzieli mi że padła tylko płyta reszta jest sprawna i zaoferowali mi “najtańszą” płytę za 400zł i potrzebuję nowej płyty głównej
W przyszłości myślałem nad procesorem Intel I5 2500k i nad Gtx 1050
Pytam ponieważ kupiłem płytę MSI MS-7728 i po złożeniu wszystkiego na ekranie nic się nie działo tylko czarny ekran i wentylator od karty graficznej przyspieszał i zwalniał cały czas.
A jak można włączyć ten profil x.m.p?
Własnie w zeszłym roku widziałem dużo tańsze płyty a teraz ciężko jest znaleźć coś poniżej 200zł ta płyta którą chcę kupić kosztuje 220zł + przesyłka z 20 razem daje 240zł za płytę

Tutaj masz za 150zł gigabyte o podobnym wyposażeniu jak Asus, również jest bez USB 3.0 i sata III http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7158583085 Zarówno i5 2gen jak i i3 2100 będą działać.
Co do x.m.p, musisz odszukać opcje w BIOS i ustawić na włączoną lub profile1 https://i.ytimg.com/vi/9nI8NhvW4c8/maxresdefault.jpg

Ogólnie płyty gigabyte są dobre? Bo miałem Gigabyte GA-H61M-S1 działała rok i potem się spaliła i nie wiem co sądzić czy to akurat egzemplarz taki czy jak

Jeśli miałeś kiepski zasilacz bez warystora, z prostą grupową regulacją napięć, dający nie do końca stabilne napięcia to mógł się do tego przyczynić. Z reguły tanie modele płyt szybciej się psują, szczególnie przy mocniejszych prockach (brak chłodzonej sekcji zasilania). Osobiście nie zauważyłem odkąd siedzę w temacie komputerów, aby akurat płyty GB były płytami podwyższonego ryzyka. Na pewno większe obawy miałbym kupując używaną płytę. Miałem już przypadek w zestawie pod LGA 1155 jakieś 4,5 roku temu gdy używałem jeszcze tej podstawki, że padła mi płyta. Niestety pociągnęła ze sobą i5 2500K (koszt 550zł w tym czasie) + koszt drugiej płyty. Była to mobo P8Z68V-Pro kupiona jako używana. Kolejna jaką kupiłem również Asus miała być w pełni sprawna, uruchomiona tylko raz. Po zmontowaniu zestawu okazało się, że nie działa… karta dźwiękowa.
Od tego czasu używane płyty główne kupuje tylko, gdy klient ma takie życzenie lub używa takiego socketu, gdzie nowa płytą jest niedostępna.

W sumie mógł to być zasilacz bo to był stary modecom feel 450 chyba nie pamiętam
Ale przy i3 2100 chyba nic się dziać nie powinno nie jest mocny chyba na tyle żeby uszkodzić płytę
Właśnie ta płyta do której dałeś link jest używana i nie mam pewności nigdy nie wiadomo jak to jest z używanymi rzeczami

W przypadku zakupu od firmy obowiązuje roczna rękojmia. Niemniej jeśli również obawiasz się zakupu używanej płyty, zostają oferty nowych egzemplarzy.

W sumie jak jest rok to mogę zaryzykować zamówiłem już zasilacz używany SPC Vero L1 600W dam go koledze który ma dość mocny komputer i zasilacz 550W niech sprawdzi czy działa dopóki nie znajdę płyty
No własnie nowe to przeważnie są w wersji OEM i słyszałem że OEM i allegrówki długo nie pochodzą

No niestety, na nowy egzemplarz płyty pod podstawkę, która pojawiła się 7 lat temu nie liczyłbym. W tym czasie nową np. Msi pod H61 kupiłbyś za 160zł bez problemu np. na morele. Aktualnie podobne kwoty kosztują podstawowe płyty pod H110. Ale to już inna sprawa, inne CPU i RAM DDR4.
Ile dałeś za Silentiumpc? W sumie zasilacz 600W mocno na wyrost jak na ten zestaw. Niedrogiego forton 500W można kupić za 50zł +kw. Niedawno wrzuciłem taką ofertę w jednym z tematów.

W sumie racja już swoje lata świetności ma daleko za sobą
Wiem własnie nowe tańsze ale musiałbym wszystko zmienić
Za silentiuma dałem 100zł + 20 przesyłka
A ten forton to dobry jakiś? nie chciałbym kolejny raz płyty zmieniać

Forton jest okej, to pewne zasilacze. Choć jak dałeś 120 za silentiumpc nie masz czego żałować.

Nie mogłem znaleźć nigdzie taniego fortona
Czy na płycie https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8H61_EVO/ jest możliwość podkręcania procesora? Myślę nad zakupem tej płyty a potem nad zmianą procesora na i5 2500k i podkręceniem go
I jaki najtańszy z tych dobrych zasilaczy poleciłbyś do tej płyty

Do OC tylko P67/Z68 się nadaje. Jeśli silentiumpc już kupiłeś to będzie okej. Tanie, dobre jakościowo zasilacze są poszukiwane, więc trzeba polować na dobrą ofertę.