Płyta instalacyjna XP nie bootuje się

Nie mogę zbootować płyty z Windows XP. Zawsze instalacja przebiegała bezprolblemowo, teraz tylko pojawia się napis “Szstem sprawdza konfigurację sprzętową komputera” Czy jakoś tak. Następnie czarny ekran. Komputer nie reaguje, płytkę mogę wyjąć bez problemu, tzn, że jest nieużywana w danej chwili. Nie zmieniałem sprzętu, nie zmieniałem nic w BIOSie. Płyta też nie jest zniszczona. Wygląda jak nowa.

Dziwi mnie jednak, że instalacja pod XP się uruchamiała, w VirtualBoksie też mogę zainstalować tego samego XP z tej płyty.

Wiem, że może chaotyczny to opis, ale chyba wiecie o co chodzi.

no ale właśnie w biosie powinieneś mieć ustawione botowanie jako pierwsze z CD romu

-tak masz ?

Chyba jeśli

to znaczy, że w BIOS-ie jest włączone bootowanie z CD.

A płyta legalna czy pirat??

jeśli ci nie bootuje a masz ustawione dobrze w biosie to zadzwoń do microsoftu

legalna, legalna… dziwi mnie, że zawsze bootowało a teraz nie chce. Ale cóż, to tylko Windows… :x

Jeśli masz zamiar formatować partycję systemową to załatw sobie program gparted, wypal na płytę, z niego zabootuj kompa, sformatuj partycję którą chcesz i po tym zabiegu spróbuj zabootować windę.

Czasami takie z pozoru bzdurne kombinacje okazują się jedyną pomocą. Niestety kilka razy byłem w takiej sytuacji.

Może, może. Mam Ubuntu, więc spartycjonuję pod nim, efekt powinien być ten sam. Ale to już rano zrobię :wink: Dobranoc.

Jeżeli zakładasz że płyta CD nie jest uszkodzona to winy szukaj w sprzęcie, ustawieniach BIOSu a nie zwalaj win na Windowsa.

Zresetuj bios do ustawień fabrycznych, ściągnij partycje załóż na nowo, sprawdź pamięć, kartę graficzną. Jezeli masz kilka dysków i napędów optycznych podpinaj je na czas instalacji i zostaw tylko jeden HDD i napęd.

Opcji może być naprawdę wiele i sam musisz dojśc co jest tego przyczyną, bo wróżek na forum brak.

to zrób kopie płyty i z niej bootuj