Płyta Intel DQ45CB nie widzi całej pamięci

Witam. Posiadam w komputerze stacjonarnym zamontowaną płytę główną jak w tytule. Na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit. Mam problem z tym, że po wymianie wszystkich starych pamięci(o pojemności 1GB każda - było ich równo 4) na nowe w ilości 4szt po 2GB każda system widzi mi nadal 4GB. Wszystkie pamięci są dobre, ponieważ są wykrywane przez komputer. Proszę o poradę lub ukierunkowanie, w jaki sposób ustawić prawidłowe wartości, aby system mógł widzieć całą zainstalowaną w komputerze pamięć. Za każdą radę serdecznie dziękuje. Pozdrawiam shymko.

Jaki procesor?

Intel Core 2 Duo E8400 2x3,0GHz

Obawiam się że Twój procek nie obsłuży więcej niż 4GB ramu. Ale na 100% nie jestem pewien.

A można do tej płyty dać taki procesor, aby mógł obsłużyć całą pamięć?

Poszukaj na początek aktualizacji biosu. Na stronie intela.Być może wtedy procek ogarnie 8GB ramu.

Raczej nic nie wyciśniesz z tą płytą i prockiem.

Niestety nie mam możliwości zaktualizowania biosu. Czyli jedynym wyjściem będzie zakup lepszej płyty głównej?

  1. Ile GB Ci widzi na dwóch nowych kościach? 2 czy 4?
  2. Na 100% masz system 64 bit?
  1. 4 sloty zapełnione po 2GB a łącznie widzi 4GB.
  2. Na pewno mam system 64bit.

Mam taki procesor E8400 na płycie z chipsetem P45 i obsługuje 8 GB DDR2. Procesor nie ma nic do ilości pamięci.

A 2 sloty zapełnione po 2 GB jak pytałem?

wg Intela obsługuje do 16 GB.

Tak, dwa sloty na kanały pamięci są po 2GB, jak również 2 moduły pamięci DIMM również zapełnione po 2GB każdy.