Płyta nie bootuje

Witam. Problem był już wałkowany z tym że u innych wyskakiwał komunikat : Cannot boot CD error code 5 a u mnie nie wyświetla się nic… Wkładam płytkę z Windowsem do napędu, biorę F12 i wybieram boot from CD, DVD… Pisze boot from CD, DVD i normalnie uruchamia się stary Windows… Na forach wyczytałem żeby obraz ISO zgrać programem CdBurnerXP prędkością 4x i zrobiłem tak lecz bez rezultatu:/ Dodam że wujek używa tej samej kopii i u niego wszystko śmiga. Czy to może być wina tego że mam XP a powinieniem mieć Viste przed instalacją Seven?? Podaję konfig mojego kompa:

Intel Core 2 Duo E7200

3 GB ram

płyta GIGABYTE GA-P31-DS3L

Co mogę zrobić aby bezproblemowo uruchomic instalację?? Z góry dzięki za pomoc.

moja podpowiedź jest taka podłącz pendriva ok 4gigowego do gniazda usb ,sformatuj w fat 32 następnie wsadź płyte do napędu otwórz ją i skopiuj cała zawartość plyty na wczesniej spreparowanego pendriva . jak już się zgra wszystko na niego to następnie wyjmij płyte z napędu zrestaruj kompa potem f12 zaznacz bootowanie z usb i gotowe, jeżeli Twój komp jest padnięty to całą operacje wykonaj na innym kompie a na swoim tylko instalacje z użyciem f12

PS. napisz jak CI poszlo…

Włóż płytę do napędu CD/DVD

Uruchom program np. PowerISO - w opcjach programu “ZADANIA/PŁYTA SAMOSTARTUJĄCA” będzie tylko aktywna opcja:

  • dodaj informację boot - płyta nie uruchomi się samoczynnie gdyż nie posiada informacji bootującej

jeśli natomiast aktywna będzie opcja o usunięciu i zapisaniu tej informacji przyczyną może być źle wypalona płyta itp.

Przykładowo Aschampoo Burning Studio bardzo często usuwa taką informację w wyniku tego płyta nie startuje - o czym kilkakrotnie się przekonałem po wypaleniu płyty i sprawdzeniu j/w w Power ISO.

A czy mogł by kolega napisać krok po kroku jak zrobić taką informację bootującą w przypadku plyty z Win 7??

Jesteśmy jednak zmuszeni utworzyć obraz płyty - przepraszam ze nie dopisałem tego wcześniej ale to zajmie kilka minut a my będziemy mieć pewność czy płyta rzeczywiście zawiera informację bootującą.

1.Uruchamiamy PoweriSO

2.Kopiuj - zapisujemy plik obrazu

3.Otwieramy nowo utworzony obraz płyty DVD

4.Zadania/Płyta samostartująca - w tym miejscu sprawdzamy czy płyta wystartuje po ustawieniu boot CD/DVD - jeśli tak, tą informację możemy zapisać na wszelki wypadek domyślnie do pliku bif.

5.Jeśli natomiast nie posiada takiej informacji możemy ja importować z innej, poprawnej płyty z Win7 w taki sam sposób (punkty 1-4)

6.Wypalanie płyty max.x4, bardzo dobry jest również do tego PowerISO tak więc nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji

Problem rozwiązany:) Przez PowerISO do obrazu płyty dodałem informację bootowania i wypaliłem płytkę:) Wszystko śmiga jak należy. Dzięki za pomoc:)