Płyta nie odpowiada po zmianie konfiguracji ramu

A mianowicie mam następujący problem , dostałem od kumpla kość 512 Ddr ramu i chciałem sobie dołożyć bo miałem wolny slot i też miałem już jedno 512 dołożyłem i komputer nie rusza czarny ekran nawet biosu żadnego dźwięku później przekładałem pamięci odejmowałem zmieniałem sloty nic , wiatrak na procku chodzi w sumie tak jak by chodziło ale nie łapało obrazu nie wiem ;/ bios resetowałem ze zworki i baterii i nic :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :expressionless:

Możliwe, że Twoja płyta nie obsługuje tej pamięci, którą dostałeś, albo taktowanie nie gra. Potrzeba więcej informacji

ale jeśli wyjąłem dołożoną pamięć i zostawiłem tak jak było pierwotnie też nic .

Jaka to była pamięć? Podaj producent, model oraz częstotliwość z jaką pracuje. I to samo podaj o tych kościach pamięci co masz w komputerze. Napisz też konfigurację komputera (jaki masz procesor, płytę główną itd.)

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Płyta Win Fast , procek AMD Sempron 3000+, a ram p16m644hgd-751 512 pC2100 firma SpecTek, a nowy to god ram gr40064l3/256 Pc3200 ddr512

Mówi samo za siebie:

stare:PC2100

nowe:PC3200

Ale wg mnie po wyjęciu tych PC3200 powinno ruszyć, a tu taki psikus… :slight_smile:

też tak myślę po wyjęciu i resecie biosu powinno coś ruszyć a tu nic;/

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Ale jeszcze dokładniej opisz problem. Załączasz komputer i co dalej? Co się dzieje

nic się nie dzieje ,czarny ekran, niby wiatrak wszystko chodzi a nic nie widać nawet dźwięku niema