Płyta nie staruje

(Z Marta1) #1

Mam płyt główną L7VMM3 ver 3.0 dopiero po serwisowaniu. ZałożyLam procka AMD Duron 750 o taktowaniu 100 MHZ i płyta odpala ale nic na monitorze nie ma, chodzi tylko wentylator na procku. Jaka może być przyczyna :frowning: Może procek musi mieć inne taktowanie :frowning:

(JNJN) #2

A może zworki na płycie trzeba przestawić na FSB 100 - sprawdź.Ma być mnożnik 7.5 x FSB 100 = 750.

Bateria

Sprawdź wszystko dokładnie z instrukcją do płyty i montaż podzespołów.

Może pamięć uszkodzona,karta grafiki,inne.

(Z Marta1) #3

zworki na płycie są tylko takie: CPU CLK . JP3 i JP4 i ustawione są na 100 MHZ innych nie ma. Bateria i pamięć jak i karta grafiki dobre bo sprawdzałem na innej płycie. I jeszcze spiker nie wydaje żadnych dżwięków.

(Michal Kolatek) #4

Jaki masz zasilacz?

Co było przyczyną że płyta była w serwisie?

Sprawdzałaś czy proc jest sprawny? Nic nie ukruszone? Nie ma śladów pasty na mostkach, lub zasilaniu proca? Radiator się nagrzewa?

Zresetuj bios zworką po złożeniu.

(Z Marta1) #5

płyta miała procek 2500 zintegrowany z płytą ale w serwisie stwierdzili że jest walnięty i wmontowali mi podstawkę pod Durona który jest sprawny bo sprawdzałem na innym kompie. zasilacz to Delta 350 W.

(Emilmlo) #6

To bardzo ciekawy masz ten serwis zintegrowany procek na tej płycie na dodatek wmontowali podstawkę pod Durona :o .

Na tej płycie wymienny jest procek to jest nie możliwe żeby zamontować dodatkową podstawkę pod procesor chyba że zmienili tylko procesor.

(Z Marta1) #7

Tak jest a serwis to z Koszalina : Biuro Center które oferuje swoje usługi naprawy płyt na Allegro.

(rencista) #8

Moim zdaniem bo mam taką płyte musi byc procesor o taktowaniu przynajmniej 200 MHZ a z tego co piszesz to wiem że masz 100 MHZ :slight_smile:

(Wendigo1) #9

Moze procek sie spalil, mialem ostatnio identyczne obiawy jak ty i okazalo sie ze procek jest spalony. Pozdrawiam

(rencista) #10

Przecież pisała ,że dobry. :x

(Bartlomiej Kwiatkowski) #11

Sprawdź podłączenie spikera z instrukcją (może po poprawnym podłączeniu komp poda sygnały dźwiękowe o błędach) i co najważniejsze: sprawdź czy zasilacz podaje dobre napięcia albo wypróbuj inny zasilacz.

(Seba86mu) #12

Wyjmij baterię z płyty głównej na ok. 30 minut, co spowoduje reset ustawień BIOSu. Wsadź ją z powrotem i włącz komputer.

(Emilmlo) #13

No i procesor ma taktowanie 200 MHz :slight_smile:

Rzeczywista FSB dla Durona to 100MHz. Tyle że dane są przesyłane dwukrotnie na cykl, więc 'efektywnie' pracuje na 200MHz. To się nazywa double pumping. Tak samo jak z pamięciami, tyle że tam jest DDR - double data rate.

(Z Marta1) #14

Dzięki za pomoc :smiley: Płyta odpaliła i jest OKEY tylko port PS/2 nie wyłącza myszki po wyłączeniu kompa a płyta przecież po serwisie. :oops: