Płyta nie staruje

Mam płyt główną L7VMM3 ver 3.0 dopiero po serwisowaniu. ZałożyLam procka AMD Duron 750 o taktowaniu 100 MHZ i płyta odpala ale nic na monitorze nie ma, chodzi tylko wentylator na procku. Jaka może być przyczyna :frowning: Może procek musi mieć inne taktowanie :frowning:

A może zworki na płycie trzeba przestawić na FSB 100 - sprawdź.Ma być mnożnik 7.5 x FSB 100 = 750.

Bateria

Sprawdź wszystko dokładnie z instrukcją do płyty i montaż podzespołów.

Może pamięć uszkodzona,karta grafiki,inne.

zworki na płycie są tylko takie: CPU CLK . JP3 i JP4 i ustawione są na 100 MHZ innych nie ma. Bateria i pamięć jak i karta grafiki dobre bo sprawdzałem na innej płycie. I jeszcze spiker nie wydaje żadnych dżwięków.

Jaki masz zasilacz?

Co było przyczyną że płyta była w serwisie?

Sprawdzałaś czy proc jest sprawny? Nic nie ukruszone? Nie ma śladów pasty na mostkach, lub zasilaniu proca? Radiator się nagrzewa?

Zresetuj bios zworką po złożeniu.

płyta miała procek 2500 zintegrowany z płytą ale w serwisie stwierdzili że jest walnięty i wmontowali mi podstawkę pod Durona który jest sprawny bo sprawdzałem na innym kompie. zasilacz to Delta 350 W.

To bardzo ciekawy masz ten serwis zintegrowany procek na tej płycie na dodatek wmontowali podstawkę pod Durona :o .

Na tej płycie wymienny jest procek to jest nie możliwe żeby zamontować dodatkową podstawkę pod procesor chyba że zmienili tylko procesor.

Tak jest a serwis to z Koszalina : Biuro Center które oferuje swoje usługi naprawy płyt na Allegro.

Moim zdaniem bo mam taką płyte musi byc procesor o taktowaniu przynajmniej 200 MHZ a z tego co piszesz to wiem że masz 100 MHZ :slight_smile:

Moze procek sie spalil, mialem ostatnio identyczne obiawy jak ty i okazalo sie ze procek jest spalony. Pozdrawiam

Przecież pisała ,że dobry. :x

Sprawdź podłączenie spikera z instrukcją (może po poprawnym podłączeniu komp poda sygnały dźwiękowe o błędach) i co najważniejsze: sprawdź czy zasilacz podaje dobre napięcia albo wypróbuj inny zasilacz.

Wyjmij baterię z płyty głównej na ok. 30 minut, co spowoduje reset ustawień BIOSu. Wsadź ją z powrotem i włącz komputer.

No i procesor ma taktowanie 200 MHz :slight_smile:

Rzeczywista FSB dla Durona to 100MHz. Tyle że dane są przesyłane dwukrotnie na cykl, więc ‘efektywnie’ pracuje na 200MHz. To się nazywa double pumping. Tak samo jak z pamięciami, tyle że tam jest DDR - double data rate.

Dzięki za pomoc :smiley: Płyta odpaliła i jest OKEY tylko port PS/2 nie wyłącza myszki po wyłączeniu kompa a płyta przecież po serwisie. :oops: