Płyta nie uruchamia instalacji systemu Win7 z pendriva USB

(Slawek705) #1

Witam,

Za pomocą Windows 7 USB DVD Download Tool zrobiłem sobie botowalnego pendriva z Windows 7, jednak gdy uruchamiam komputer z włożonym pendrivem podczas botowania pojawia się następujący ekran:

http://przeklej.net/down/44725184154076259312175414639263870cd6051e373955b6a1f5d5e.html

Dodam że na innych komputerach ten pendrive działa bez zarzutu i instalowałem w ten sposób system wiele razy, natomiast tutaj nie mam pojęcia co jest nie tak,

może ma ktoś jakiś pomysł?

(Dimatheus) #2

slawek705 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #3

Bootowanie w biosie jako pierwsze masz ustawione z USB?

Może płyta nie bootuje z USB?

(Slawek705) #4

mam ustawione USB na pierwszym miejscu,

co do tego czy płyta bootuje USB to szczerze mówiąc nie wiem, pierwszy raz się z tym zetknąłem

mam płytę Gigabyte P35-DS3L

(JNJN) #5

Odłącz zasilanie 230V i wyjmij baterię na 10 minut, włóż i ustaw co trzeba i zapisz Save. Próba

Jak dyski i napędy są ATA przy zworkach nie grzebałeś?

Bios nie wykrywa żadnych napędów?

(falcon89) #6

Po uruchomieniu komputera wejdź w boot menu (F12) i sprawdź czy obok opcji HDD masz "+" (jeśli tak to wejdź w ta opcję i sprawdź czy jest tam jakieś urządzenie USB).

(JNJN) #7

Coś masz nie tak z dyskiem, napędem CD,kontrolerem lub biosem?

(Slawek705) #8

mam plusik i gdy w niego wszedlem to pokazal mi sie dysk twardy i wejscie na pendriva ale tak jakby go bios nie widzial, gdy odpalę Windowsa to widzi normalnie wszystkie napędy

(falcon89) #9

Osobiście używam Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć się kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do komputera i w boot menu wybierz bootowanie z USB (w sekcji HDD).

(Slawek705) #10

ale to mam juz zrobione innym programem i działa na innych komputerach, a dzis sprawdzilem ze to samo się pojawia nawet gdy probóję uruchomic komputer z podpiętym byle jakim pendrivem, nawet zwykłym bez systemu

wydaje mi sie ze BIOS nie widzi tego pendriva tylko co zrobic zeby go widział?

(JNJN) #11

A zrobiłeś reset biosu?

Jaki masz dysk/ki sata, czy ATA?

Jaki masz napęd CD/DVD sata, czy ATA?

Czy masz podpięty napęd do płyty 1.44 MB?

(Slawek705) #12

reset biosu robiłem na samym początku, z poziomu BIOSU biorąc przywróc ustawienia domyślne,

dysk i napęd CD mam ATA

natomiast napędu dyskietek nie mam podpiętego wcale

(JNJN) #13

Wykonaj to poprzez wyjęcie baterii na 10 minut, wcześniej odłącz kompa od zasilania 230V, później wsadź baterię, ustaw bios i zapisz Save.

Jak są wpięte do płyty , na osobnych taśmach, na jednej?

W zakładce biosu Standard CMOS Featuries dysk i CD są widoczne?

(Slawek705) #14

Dopiero dzisiaj udało mi się znaleźć czas na wyjęcie tej bateri z Biosu jednak nic to nie dało, dalej to samo, jedyna różnica byla taka że widział jakby stację dyskietek której fizycznie nie ma,

Natomiast napęd i dysk mam na innych taśmach i bios je widzi w tej zakładce Standard CMOS Featuries