Płyta nie uruchamia instalacji systemu Win7 z pendriva USB

Witam,

Za pomocą Windows 7 USB DVD Download Tool zrobiłem sobie botowalnego pendriva z Windows 7, jednak gdy uruchamiam komputer z włożonym pendrivem podczas botowania pojawia się następujący ekran:

http://przeklej.net/down/44725184154076259312175414639263870cd6051e373955b6a1f5d5e.html

Dodam że na innych komputerach ten pendrive działa bez zarzutu i instalowałem w ten sposób system wiele razy, natomiast tutaj nie mam pojęcia co jest nie tak,

może ma ktoś jakiś pomysł?

slawek705 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bootowanie w biosie jako pierwsze masz ustawione z USB?

Może płyta nie bootuje z USB?

mam ustawione USB na pierwszym miejscu,

co do tego czy płyta bootuje USB to szczerze mówiąc nie wiem, pierwszy raz się z tym zetknąłem

mam płytę Gigabyte P35-DS3L

Odłącz zasilanie 230V i wyjmij baterię na 10 minut, włóż i ustaw co trzeba i zapisz Save. Próba

Jak dyski i napędy są ATA przy zworkach nie grzebałeś?

Bios nie wykrywa żadnych napędów?

Po uruchomieniu komputera wejdź w boot menu (F12) i sprawdź czy obok opcji HDD masz “+” (jeśli tak to wejdź w ta opcję i sprawdź czy jest tam jakieś urządzenie USB).

Coś masz nie tak z dyskiem, napędem CD,kontrolerem lub biosem?

mam plusik i gdy w niego wszedlem to pokazal mi sie dysk twardy i wejscie na pendriva ale tak jakby go bios nie widzial, gdy odpalę Windowsa to widzi normalnie wszystkie napędy

Osobiście używam Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć się kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do komputera i w boot menu wybierz bootowanie z USB (w sekcji HDD).

ale to mam juz zrobione innym programem i działa na innych komputerach, a dzis sprawdzilem ze to samo się pojawia nawet gdy probóję uruchomic komputer z podpiętym byle jakim pendrivem, nawet zwykłym bez systemu

wydaje mi sie ze BIOS nie widzi tego pendriva tylko co zrobic zeby go widział?

A zrobiłeś reset biosu?

Jaki masz dysk/ki sata, czy ATA?

Jaki masz napęd CD/DVD sata, czy ATA?

Czy masz podpięty napęd do płyty 1.44 MB?

reset biosu robiłem na samym początku, z poziomu BIOSU biorąc przywróc ustawienia domyślne,

dysk i napęd CD mam ATA

natomiast napędu dyskietek nie mam podpiętego wcale

Wykonaj to poprzez wyjęcie baterii na 10 minut, wcześniej odłącz kompa od zasilania 230V, później wsadź baterię, ustaw bios i zapisz Save.

Jak są wpięte do płyty , na osobnych taśmach, na jednej?

W zakładce biosu Standard CMOS Featuries dysk i CD są widoczne?

Dopiero dzisiaj udało mi się znaleźć czas na wyjęcie tej bateri z Biosu jednak nic to nie dało, dalej to samo, jedyna różnica byla taka że widział jakby stację dyskietek której fizycznie nie ma,

Natomiast napęd i dysk mam na innych taśmach i bios je widzi w tej zakładce Standard CMOS Featuries

Witam, mam ten sam problem tylko, że próbuje wgrać win10 też u mnie nie widzi pendriva jak ustawie jako pierwszy, to odpala mi normalnie Windowsa. Ktoś może rozwiązał ten problem. Mam tą samą płytę co kolega wyżej.