Płyta P5WD Premium - uaktualnienie biosu

Witam serdecznie wszystkich.

Posiadam dosyć starą płytę główną Asus P5WD2 Premium sprzed ok 5lat działa ona nieprzerwanie od 5lat wraz z procesorem Pentium D 820 2.8GHz. Chciałbym dokonać aktualizacji biosu dla tej płyty. Na stronie producenta znalazłem chyba odpowiedni dział - podaję link : http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl . Problem w tym że nie wiem którą wersję pobrać i jak dokonać aktualizacji , w jaki sposób to zrobić. Nie posiadam stacji dyskietek jedynie nagrywarkę dvd. Obecnie moja wersja biosu jest z 2005r rev. 0519 . Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w jaki sposób zaktualizować bios. Z góry bardzo dziękuję.****

To proste - nie musisz mieć stacji dyskietek, a upgrade BIOSU zrobisz przez Internet.

Wchodzisz na stronę ASUS i pobierasz specjalne oprogramowanie

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl (tu wyskakuje komunikat jakiego systemu operacyjnego używasz wiesz XP, Vista 32 czy 64 bit) -

Pobierasz program ASUS Update V7.09.03 Install Program for Windows 2000/XP/2003 & 64bit Windows XP/2003 & 32/64bit Vista. Instalujesz i On ci przez Internet wykryje jaki masz BIOS i wyświetli listę dostępnych aktualizacji. Zaznaczasz najnowszą i program ją zasysa (porada - Programu szukasz w zakładce Utilities).

Następnie po pobraniu upg. BIOSU system poprosi o ponowsze uruchomienie kompa.

Podczas rebootu zapewne wyskoczy ci Komunikat Flash ugrade error lub coś w tym stylu i będziesz miał do wyboru ponowny upgrade BIOSU lub przywracanie ustawień domyślnych. Wybierasz to drugie (Load Default Setting), następuje reboot i masz zaktualizowany BIOS.

Witam ponownie ***

Zrobiłem zgodnie ze wskazówkami , pobrałem i zainstalowałem program asus update. Programik wykrył ż w pierwszej kolejności należy dokonać aktualizacji więc kliknąłem ‘’ next’’ i program pobrał plik aktualizacyjny. Po zaktualizowaniu programu asus update zaznaczyłem opcję uaktualnienia biosu przez internet kliknąłem przycisk ‘’ next’’ i wyświetliła mi się lista z aktualizacją biosu . Zaznaczyłem nowszą wersję biosu wtedy pojawił się komunikat

  1. Support new CPUs. Please refer to our

website at:

http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp

ort.aspx

Wchodzę na stronke i pojawia mi się lista obsługiwanych procesorów. Zaznaczam swój procesor ( pentium d 2.8 ) i klikam ‘’ go’’ i pojawia się wersja biosu do ściągnięcia a programik asus update po zaznaczeniu wersji biosu nic nie pobierał a po naciśnięciu przycisku ‘‘cancel’’ pojawił się komentarz : unable to decompress the file , please try again!

Natomiast wersja biosu która ręcznie ściągnąłem zapisała się w pliku typu ‘‘rom’’ i nie wiem co dalej’’ czy mam nagrać na płytę samo uruchamiającą się i odpalić i w ten sposób zainstalować czy też jakoś przez program asus update. będę bardzo wdzięczny za dalsze wskazówki. Dziękuję***

Po co chcesz uaktualnić bios? Jeśli nie zmieniałeś np. procesora na jakiś nowszy, to nie ma takiej potrzeby, bo różnicy w pracy nie będzie a w czasie aktualizacji jest szansa, ze uwalisz płytę.